МОН видало наказ від 06.01.2025 №10 «Про встановлення Критеріїв, за якими здійснюється визначення підприємств, установ і організацій, які мають критично важливе значення для галузі національної економіки у сфері освіти».
Якщо установа відповідає мінімум одному з критеріїв, воно має право на бронювання працівників, а саме:
- Виконання завдань щодо реалізації державної політики у сферах, що належать до компетенції МОН.
- Виконання завдань щодо адміністрування, забезпечення ведення та функціонування, технічної підтримки Єдиної державної електронної бази з питань освіти, Автоматизованого інформаційного комплексу освітнього менеджменту, інших електронних баз даних та реєстрів, інформаційних систем, електронних ресурсів та сервісів у сферах, що належать до компетенції МОН.
- Виконання завдань щодо підготовки здобувачів освіти за державним замовленням (не менше 30% від загального контингенту здобувачів освіти). Здійснення освітнього процесу за денною (не менше 30% від загального контингенту здобувачів освіти), дуальною та дистанційною формами здобуття вищої освіти.
- Виконання завдань щодо наукового та методичного забезпечення освіти, координації певного складника системи освіти (напряму складника системи освіти) на загальнодержавному рівні.
- Забезпечення проведення всеукраїнських та / або міжнародних заходів, спрямованих на реалізацію державної політики у сфері освіти, у тому числі заходів національно-патріотичного виховання, фізкультурно-оздоровчих, спортивних заходів та спортивних змагань.
- Виконання завдань та/або функцій, що передбачені законами України, іншими нормативно-правовими актами, міжнародними договорами України, згода на обов'язковість яких надана ВРУ, що не можуть бути делеговані, передані на виконання іншим підприємствам відповідно до законодавства у сфері освіти і науки, виконання наукових (науково-технічних) проєктів, реалізація яких здійснюється відповідно до міжнародних договорів та які зареєстровані відповідно до ст. 66 Закону України від 26.11.2015 №848-VIII «Про наукову і науково-технічну діяльність».
- Виконання прикладних наукових досліджень з розроблення наукових засад державної політики у сфері освіти і науки.
- Виконання наукових (науково-технічних) проєктів за державним замовленням на науково-технічні (експериментальні) розробки та науково-технічну продукцію, а також за державним оборонним замовленням, його складовими частинами, або інших наукових (науково-технічних) проєктів, які містять державну таємницю і виконуються з відповідними обмеженнями доступу до неї.
- Належність наукової установи до I класифікаційної групи, або закладу вищої освіти до категорії А або Б (за результатами державної атестації наукових установ та закладів вищої освіти в частині провадження такими закладами наукової (науково-технічної) діяльності у 2020 р.), або належність наукової установи/закладу вищої освіти до групи А, або Б (за результатами державної атестації наукових установ та закладів вищої освіти в частині провадження такими закладами наукової (науково-технічної) діяльності, починаючи з 2025 р.).
- Підприємство є відповідальним за збереження наукового об'єкта, що включений до Державного реєстру наукових об'єктів, що становлять національне надбання.
- Підприємство здійснює управління об'єктом критичної інфраструктури у секторі «Наукові дослідження та розробки».
- Підприємство здійснює діяльність з реалізації проєктів у сфері утвердження української національної та громадянської ідентичності, спрямованих на національно-патріотичне, військово-патріотичне виховання та / або громадянську освіту.
Наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування
Джерело: наказ МОН від 06.01.2025 №10
Довідники, що стануть у нагоді для Вас:
Галузеві та регіональні критерії для бронювання: перелік
Як підприємству оформити «критичність» для бронювання
В постійних пошуках довідкової інформації? Тоді мерщій до розділу Довідники! Бібліотека довідників постійно доповнюється, а головне, що тут вся інформація відповідає всім нормам чинного законодавства!