Усне повідомлення про звільнення: чи має право роботодавець звільнити працівника

Якщо працівник усно повідомив про звільнення, але потім передумав, роботодавець не має права його звільняти без письмової заяви. Проте є винятки

Як повідомляють у Держпраці до відділу з питань праці східного регіону управління інспекційної діяльності у Дніпропетровській області звернулися продавчині одного з магазинів м. Павлоград, їх планували безпідставно звільнити з роботи.


Працівниці пояснили, що спочатку вони хотіли звільнитись з роботи і про це повідомили роботодавця усно, не писавши жодних заяв. Та за кілька днів вони вирішили продовжити працювати і про це також повідомили роботодавця.


При цьому фізична особа-підприємець вже видав накази про наступне звільнення та відмовлявся їх скасовувати.

Скарбниця кадрових документів у Вас завжди напохваті. Завантажте необхідний зразок або шаблон у розділі Документи!

Фахівці Держпраці роз’яснили підприємцю, що у випадку, коли працівник після закінчення строку попередження про звільнення не залишив роботи і не вимагає розірвання трудового договору, роботодавець не має права звільнити його за поданою раніше заявою, крім випадків, коли на його місце запрошено іншого працівника, якому відповідно до законодавства не може бути відмовлено в укладенні трудового договору.


Власник магазину дослухався порад фахівців, скасував накази про звільнення.


Джерело: Держпраці

Отримуйте щодня свіжі новини та корисні подарунки 🎁👇