У Держпраці нагадують, що посередникам у працевлаштуванні заборонено отримувати гонорари від громадян.
Відеокурси, курси-професії, відео з підсумками тижня – і це все в одному місці! Завітайте до розділу Відео, щоб першими подивитися свіженький відеоконтент!
Суб’єкти господарювання, які надають послуги з посередництва у працевлаштуванні, не мають права:
- Свідомо здійснювати набір, працевлаштування або наймання працівників для робіт, пов’язаних з неприйнятними небезпеками і ризиками, а також для робіт, на яких ці працівники можуть стати жертвами зловживань чи дискримінації будь-якого характеру.
- Перешкоджати найманню залученого працівника безпосередньо роботодавцем, обмежувати професійну мобільність працівника, накладати санкції на працівника, який погодився на роботу в іншого роботодавця.
- Надавати працівників у розпорядження роботодавця для заміни його працівників, які проводять страйк або інші колективні дії.
Відповідно до ч. 2 ст. 37 Закону України від 05.07.2012 № 5067-VI «Про зайнятість населення» (далі – Закон №5067) оплата послуг з працевлаштування здійснюється виключно роботодавцем, якому надано такі послуги.
Суб'єктам господарювання, які надають послуги з посередництва у працевлаштуванні в Україні, забороняється отримувати від громадян, яким надано зазначені послуги, гонорари, комісійні та інші винагороди.
У разі порушення суб'єктом господарювання, який надає послуги з посередництва у працевлаштуванні в Україні, вимог ч. 2 ст. 37 Закону №5067 стягується штраф у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої на момент виявлення порушення.
Крім того, статтею 166-28 КУап встановлюється адміністративна відповідальність за стягнення з громадян будь-яких гонорарів, комісійних, винагород, інших видів оплати послуг з посередництва у працевлаштуванні в Україні або за кордоном тягне за собою штраф від 3500 до 4000 н.м.д.г.
Повноваженнями складати адміністративні протоколи за вказаною статтею наділені посадові особи Держпраці.
Джерело: Держпраці