Одним із ключових інструментів отримання інформації є Автоматизована система виконавчого провадження (АСВП). Через спеціальний вебпортал у відкритому доступі можна перевірити наявність виконавчих проваджень стосовно фізичних або юридичних осіб, переглянути їхній статус, отримати інформацію про стягувача, боржника, орган або приватного виконавця, у якого перебуває справа. Крім того, сторони провадження мають можливість авторизуватися за ідентифікатором доступу та ознайомитися з матеріалами провадження або сплатити заборгованість онлайн.
Ще одним ефективним інструментом є Єдиний реєстр боржників (ЄРБ) – онлайн-база, що містить інформацію про невиконані майнові зобов’язання боржників та запобігання відчуженню боржниками майна. Кожен може швидко перевірити наявність боргів і за потреби сформувати довідку з реєстру.
Крім того, завдяки сервісу державних послуг «Дія», громадяни можуть отримати доступ до своїх виконавчих проваджень без необхідності мати постанову про їх відкриття або знати номер провадження. Авторизація здійснюється за допомогою КЕП на вебсайті або через мобільний застосунок. Через сервіс можна ознайомитися з деталями провадження, у якому особа є боржником, та одразу погасити заборгованість онлайн.
Ми зібрали для вас все найголовніше у зручному відеоформаті: тижневі огляди, короткі пояснення змін у законодавстві, практичні інструкції. Дивіться Відео у будь-який зручний момент – вдома, на роботі чи в дорозі.
Джерело: Мін’юст
Від редакції: до виконавчої служби документи потрапляють в разі несплати штрафу протягом 15 днів з моменту винесення відповідної постанови. Протягом цього часу дізнатися про наявність штрафу через бази даних чи реєстри не можливо.