ТЦК вимагає ведення військового обліку навіть за відсутності військовозобов’язаних

У нас немає працівників-чоловіків, а ТЦК каже, що повинні все одно вести облік і звітувати. Чи дійсно треба щось подавати до ТЦК і вести військовий облік?

👆 Таке питання надійшло до сервісу «Особистий Консультант», наші експерти ретельно працювали над ним та надали вичерпну відповідь🕵️:


Порядок організації і ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, затверджений постановою КМУ від 30.12.2022 № 1487 (далі – Порядок №1487). Ним визначено, що за місцем роботи й місцем навчання персональний військовий облік ведеться у списках (додаток 5 до Порядку №1487).


Якщо на підприємстві немає і не було з початку 2023 року жодного призовника, військовозобов’язаного і резервіста, то, відповідно, відсутні дані, які можна було б зазначити у списках персонального військового обліку.


Тож якщо ваш ТЦК вимагає ведення військового обліку і подання списку, можете сміливо підготувати пустий список і надати на вимогу ТЦК. На нашу думку, більш доречно надати лист-відповідь, в якій зазначити про відсутність призовників, військовозобов’язаних і резервістів.

Потрібен зразок документа? У нашому розділі «Документи» – все, що треба кадровику. 5400+ шаблонів, які завжди під рукою!

Разом з тим, навіть за відсутності призовників, військовозобов’язаних і резервістів, потрібно виконувати вимоги Порядку №1487, які не залежать від наявності осіб щодо яких ведеться військовий облік.


Зокрема, підприємство повинно виконувати вимогу Порядку №1487 щодо подання повідомлення за додатком 1 до Порядку №1487 протягом 7 днів з моменту видання наказу про призначення, звільнення (увільнення) керівника.


Враховуючи викладене, можна зробити наступні висновки:


  1. Порядок №1487 розповсюджується на всі підприємства, установи, організації.
  2. Усі юридичні особи повинні повідомляти ТЦК про призначення, звільнення (увільнення) керівників.
  3. Юрособи ведуть персональний військовий облік своїх працівників / студентів у списках (додаток 5 до Порядку №1487).
  4. Якщо немає жодного призовника, військовозобов’язаного резервіста і таких осіб не було з 05.01.2023 року, списки вести не потрібно.
  5. На вимогу ТЦК можна подати пустий список або надіслати лист, в якому повідомити про відсутність осіб щодо яких потрібно вести військовий облік.


Звертаємо увагу, що жінка, яка має медичну чи фармацевтичну спеціальність є військовозобов'язаною. Тож, якщо немає військовозобов'язаних чоловіків, все одно потрібно вести військовий облік щодо військовозобов'язаної жінки.


👌 Сервіс «Особистий Консультант» — це письмові безлімітні швидкі відповіді (від 15 хвилин) на професійні питання.

Отримайте доступ до сервісу, оформивши передплату у пакетах «Професіонал», «Преміум» або «Преміум ПРО».


Джерело: kadroland


Шаблони та зразки документів:


Списки персонального військового обліку військовозобов’язаних та резервістів з числа жінок

Списки персонального військового обліку військовозобов’язаних та резервістів офіцерського складу (додаток 5)

Списки персонального військового обліку військовозобов’язаних (резервістів) рядового, сержантського та старшинського складу (додаток 5)

Списки персонального військового обліку призовників (додаток 5)

Відомість оперативного обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів (додаток 12) з 18.05.2024

Номенклатура справ з військового обліку (наказ від 14.03.2025 №748/5)


Брошури та чеклісти:


Ексклюзивна енциклопедія «Списки персонального військового обліку та Відомості оперативного обліку: підготовка до 01.01.2025»


Статті та консультації на тему:


Заповнення списків персонального військового обліку, якщо є тільки електронний військово-обліковий документ

Списки військового обліку-2025: місія «підписати, зареєструвати, зберігати»

Відомість оперативного обліку: формуємо станом на 01.01.2025

Отримуйте щодня свіжі новини та корисні подарунки 🎁👇