👆 Таке питання надійшло до сервісу «Особистий Консультант», наші експерти ретельно працювали над ним та надали вичерпну відповідь🕵️:
Порядок організації і ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, затверджений постановою КМУ від 30.12.2022 № 1487 (далі – Порядок №1487). Ним визначено, що за місцем роботи й місцем навчання персональний військовий облік ведеться у списках (додаток 5 до Порядку №1487).
Якщо на підприємстві немає і не було з початку 2023 року жодного призовника, військовозобов’язаного і резервіста, то, відповідно, відсутні дані, які можна було б зазначити у списках персонального військового обліку.
Тож якщо ваш ТЦК вимагає ведення військового обліку і подання списку, можете сміливо підготувати пустий список і надати на вимогу ТЦК. На нашу думку, більш доречно надати лист-відповідь, в якій зазначити про відсутність призовників, військовозобов’язаних і резервістів.
Потрібен зразок документа? У нашому розділі «Документи» – все, що треба кадровику. 5400+ шаблонів, які завжди під рукою!
Разом з тим, навіть за відсутності призовників, військовозобов’язаних і резервістів, потрібно виконувати вимоги Порядку №1487, які не залежать від наявності осіб щодо яких ведеться військовий облік.
Зокрема, підприємство повинно виконувати вимогу Порядку №1487 щодо подання повідомлення за додатком 1 до Порядку №1487 протягом 7 днів з моменту видання наказу про призначення, звільнення (увільнення) керівника.
Враховуючи викладене, можна зробити наступні висновки:
- Порядок №1487 розповсюджується на всі підприємства, установи, організації.
- Усі юридичні особи повинні повідомляти ТЦК про призначення, звільнення (увільнення) керівників.
- Юрособи ведуть персональний військовий облік своїх працівників / студентів у списках (додаток 5 до Порядку №1487).
- Якщо немає жодного призовника, військовозобов’язаного резервіста і таких осіб не було з 05.01.2023 року, списки вести не потрібно.
- На вимогу ТЦК можна подати пустий список або надіслати лист, в якому повідомити про відсутність осіб щодо яких потрібно вести військовий облік.
Звертаємо увагу, що жінка, яка має медичну чи фармацевтичну спеціальність є військовозобов'язаною. Тож, якщо немає військовозобов'язаних чоловіків, все одно потрібно вести військовий облік щодо військовозобов'язаної жінки.
👌 Сервіс «Особистий Консультант» — це письмові безлімітні швидкі відповіді (від 15 хвилин) на професійні питання.
Отримайте доступ до сервісу, оформивши передплату у пакетах «Професіонал», «Преміум» або «Преміум ПРО».
Джерело: kadroland
Шаблони та зразки документів:
Списки персонального військового обліку військовозобов’язаних та резервістів з числа жінок
Списки персонального військового обліку призовників (додаток 5)
Номенклатура справ з військового обліку (наказ від 14.03.2025 №748/5)
Брошури та чеклісти:
Статті та консультації на тему:
Списки військового обліку-2025: місія «підписати, зареєструвати, зберігати»
Відомість оперативного обліку: формуємо станом на 01.01.2025