👆 Таке питання надійшло до сервісу «Особистий Консультант», наші експерти ретельно працювали над ним та надали вичерпну відповідь🕵️ :
Зміна записів у трудових книжках про ПІБ і дату народження виконується роботодавцем за останнім місцем роботи на підставі документів (паспорта, свідоцтва про народження, про шлюб, про розірвання шлюбу, про зміну прізвища, ім'я та по батькові тощо) і з посиланням на номер і дату цих документів.
Це передбачено п. 2.13 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Мінпраці, Мін’юсту, Мінсоцзахисту від 29.07.1993 № 58 (далі – Інструкція №58).
Зазначені зміни вносяться на першій сторінці (титульному аркуші) трудової книжки.
Однією рискою закреслюється, наприклад, колишнє прізвище або ім'я, по батькові, дата народження або неправильні дані та записуються нові дані з посиланням на відповідні документи на внутрішньому боці обкладинки, та завіряються підписом керівника підприємства або печаткою відділу кадрів.
Під уповноваженим органом слід розуміти відділ кадрів або інший підрозділ установи, який здійснює оформлення приймання та звільнення працівників, або відповідальна особа установи, на яку покладено обов'язок ведення трудових книжок працівників (посадовою інструкцією).
Шукаєте перевірену кадрову інформацію? Наші довідники – завжди актуальні та оновлюються відповідно до законодавства!
Відповідно до вимог Інструкції №58, запис до трудової книжки працівника щодо зміни прізвища повинен зробити роботодавець, в період роботи у якого працівник змінив своє прізвище або було допущено помилку.
Якщо ситуація із внесенням запису щодо зміни прізвища не може бути вирішена з об'єктивних причин (роботодавець ліквідований, або перебуває на непідконтрольній території тощо), Держпраці вважає, що відповідні записи можуть бути внесені до трудової книжки працівника новим роботодавцем.
Тож помилку може виправити останній роботодавець. У такому випадку слід написати правильне ім'я, вказати, що запис внесено у зв'язку із виправленням помилки, і зазначити той документ (наприклад паспорт) на підставі якого внесено такі дані.
👌Сервіс «Особистий Консультант» – це письмові безлімітні швидкі відповіді (від 15 хвилин) на професійні питання.
Отримайте доступ до сервісу, оформивши передплату у пакетах «Професіонал», «Преміум» або «Преміум ПРО».
Джерело: kadroland
Брошури та чеклісти:
Статті на тему:
Паперові трудові книжки: особливості внесення записів
Трудова книжка у 2025 році: зберігання, записи, електронне наповнення
Алгоритм внесення запису в паперову трудову книжку: допомога кадровикам