Чи подавати ПФУ оперативні відомості про прийняття пенсіонера або тимчасового працівника

Наша установа отримала статус критично важливої. Чи маємо ми повідомляти у ПФУ про всіх прийнятих працівників, чи тільки військовозобов'язаних? А якщо приймаємо пенсіонера – також повідомляти? І чи треба подавати повідомлення до ПФУ на тимчасового працівника пенсіонера (на період відпустки основного)?

👆 Таке питання надійшло до сервісу «Особистий Консультант», наші експерти ретельно працювали над ним та надали вичерпну відповідь🕵️:


Так, повідомляти потрібно про всіх прийнятих працівників, незалежно від того, чи є вони військовозобов'язаними.


У пп. 4 п. 2 постанови КМУ від 22.11.2024 № 1332 визначено що, органи державної влади, інші державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації, які є критично важливими для забезпечення потреб Збройних Сил, інших військових формувань в особливий період, підприємства, установи та організації, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період, не пізніше ніж протягом наступного дня після прийняття працівника на роботу, переміщення його з одного структурного підрозділу до іншого або переведення на іншу постійну посаду або роботу, звільнення, поновлення на роботі, тимчасового припинення/відновлення дії трудового договору подають Пенсійному фонду України відповідні відомості через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України в електронній формі з обов’язковим накладенням електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису.


Постанова не робить винятків щодо військовозобов'язаних чи невійськовозобов'язаних працівників, а також щодо пенсіонерів. Отже, інформацію необхідно подавати про всіх новоприйнятих працівників, включаючи пенсіонерів.


Ключовим є прийняття, переміщення, переведення, звільнення, поновлення, тимчасове припинення / відновлення трудового договору.


Тому, якщо відбувається будь-яка з цих подій – потрібно подавати повідомлення до ПФУ.


Якщо відбувається прийняття на роботу за строковим трудовим договором на час відсутності основного працівника, то маємо справу із прийняття на роботу, а отже потрібно подати до ПФУ оперативні відомості.


👌 Сервіс «Особистий Консультант» — це письмові безлімітні швидкі відповіді (від 15 хвилин) на професійні питання.

Отримайте доступ до сервісу, оформивши передплату у пакетах «Професіонал», «Преміум» або «Преміум ПРО».


Джерело: kadroland


Статті та консультації на тему:


Приймаємо працівника на роботу: 10 гарячих запитань

Бронювання до та після 31.03.2025: анулювання, критичність і проблеми роботи «Дії»

Чи можна завчасно подати оперативні відомості до ПФУ

Чи потрібно подавати до ПФУ оперативні відомості при переведенні працівників

Коли працівник з’явиться у Реєстрі для бронювання після подання оперативних відомостей до ПФУ

Отримуйте щодня свіжі новини та корисні подарунки 🎁👇