👆 Таке питання надійшло до сервісу «Особистий Консультант», наші експерти ретельно працювали над ним та надали вичерпну відповідь🕵:
Усі підстави для звільнення працівників з ініціативи роботодавця визначені статтями 40 та 41 Кодексу законів про працю України (далі – КЗпП). Нічого іншого вигадати не можна.
Якщо працівники ходять на роботу, належним чином виконують свої посадові обов’язки, не порушують Правила внутрішнього трудового розпорядку, то таких підстав для звільнення, щоб не ризикувати отримати судовий позов і подальше поновлення на роботі немає.
Перебуваєте у постійних пошуках довідкової інформації? Тоді мерщій до розділу Довідники! Бібліотека довідників повсякчас доповнюється, а головне, що інформація, розміщена тут, відповідає всім нормам чинного законодавства!
Разом з тим, у випадках, коли треба звільнити якусь кількість працівників роблять це, зазвичай, за скороченням чисельності або штату працівників (п. 1 ст. 40 КЗпП).
Звільнення за цією підставою можливе лише в разі наявності змін в організації виробництва і праці. Про це ми писали тут.
Отже, якщо у вас відбуваються зміни в організації виробництва і праці, ви можете скоротити певну частину працівників. Важливо, дотриматися процедури скорочення для уникнення ризиків поновлення працівників на роботі.
👌Сервіс «Особистий Консультант» – це письмові безлімітні швидкі відповіді (від 15 хвилин) на професійні питання.
Отримайте доступ до сервісу, оформивши передплату у пакетах «Професіонал», «Преміум» або «Преміум ПРО».
Джерело: kadroland
Шаблони та зразки документів:
Наказ про звільнення у зв'язку із скороченням чисельності та штату працівників (у довільні формі)
Наказ про попередження про звільнення у зв'язку із скороченням посади
Статті на тему:
Скорочення працівників: 7 кроків для звільнення
Скорочення персоналу на підприємстві: як правильно оформити звільнення
Скорочення чисельності чи скорочення штату: у чому різниця і як це впливає на звільнення