Старт дерегуляції і мораторій на перевірки: ДРС готує нову модель взаємодії держави та бізнесу

Державна регуляторна служба розпочала побудову нової моделі співпраці між державою та бізнесом. Реформа передбачає спрощення регуляцій, мінімізацію адміністративного тиску та створення сприятливих умов для економічного зростання


Державна регуляторна служба України (далі – ДРС) розпочала комплексну роботу над побудовою нової моделі взаємодії між державою та бізнесом. Це відбувається на виконання Указу Президента України від 25.07.2025 №538/2025 «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 21 липня 2025 року «Про запровадження правових і організаційних заходів щодо мораторію на безпідставні перевірки та втручання державних органів у діяльність бізнесу й стимулювання економічного зростання в Україні». Детальніше про це рішення розповідали тут.

Перебуваєте у постійних пошуках довідкової інформації? Тоді мерщій до розділу Довідники! Бібліотека довідників повсякчас доповнюється, а головне, що інформація, розміщена тут, відповідає всім нормам чинного законодавства!

Як зазначив голова ДРС Олексій Кучер, завдання, які сьогодні ставлять Президент України Володимир Зеленський та Прем’єр-міністр Юлія Свириденко, чіткі й обґрунтовані:


  1. прибрати зайве;
  2. спростити складне;
  3. підтримати розвиток економіки.


Перед ДРС поставлено низку пріоритетних завдань. Зокрема, у місячний строк:

  1. спільно з органами державного нагляду (контролю) провести аналіз чинного нормативно-правового регулювання у сфері нагляду з метою виявлення прогалин і ризиків надмірного впливу на бізнес;
  2. підготувати пропозиції до Кабінету Міністрів України щодо підвищення ефективності механізмів державного нагляду, мінімізації витрат і адміністративного навантаження на суб’єктів господарювання, оптимізації процедур контролю на основі ризик-орієнтованого підходу та усунення дублювання функцій контролюючих органів;
  3. надати пропозиції щодо дерегуляції господарської діяльності, спрощення умов ведення бізнесу, а також вдосконалення ліцензійної та дозвільної систем.


Протягом шести місяців забезпечити запуск відповідного функціоналу в Інтегрованій автоматизованій системі державного нагляду (контролю).

⏰🎉 На годиннику – Щасливі години! Оплачуйте 10 місяців користування, а забирайте +2 місяці в ПОДАРУНОК!

Мета цих кроків – створення прозорої, справедливої та ефективної регуляторної системи, що поєднує державний контроль із гарантіями свободи підприємництва. Підтримка українського бізнесу та формування привабливого інвестиційного середовища визначені як стратегічні пріоритети державної політики.


Джерело: ДРС

Матеріали на сайті https://kadroland.com можуть містити роз’яснення державних органів та погляди зовнішніх авторів. Їхній зміст не завжди збігається з позицією редакції. Кожна публікація відображає особисту думку автора. Редакція не редагує авторські тексти і не несе відповідальності за їх зміст.

Отримуйте щодня свіжі новини та корисні подарунки 🎁👇