Перевірки лікарняних по-новому: КМУ затвердив тимчасові правила

Кабінет Міністрів визначив тимчасові особливості організації та проведення перевірок медичних висновків про тимчасову непрацездатність. Зміни діятимуть до впровадження НСЗУ технічних рішень для автоматизованого відбору лікарів і проведення перевірок через електронну систему охорони здоров’я

1

31


Постановою КМУ від 17.12.2025 №1655 «Деякі питання організації та проведення перевірок медичних висновків про тимчасову непрацездатність» установлено, що поки Національна служба здоровʼя не впровадила технічні рішення щодо автоматизованого відбору уповноваженого лікаря для проведення перевірки медичного висновку про тимчасову непрацездатність та формування висновку про результати такої перевірки з використанням електронної системи охорони здоровʼя, організація та проведення перевірок медичних висновків, передбачених Порядком проведення особами, уповноваженими правлінням ПФУ, перевірок обґрунтованості видачі та продовження листків непрацездатності, затвердженого постановою КМУ від 03.03.2023 №185 (далі – Порядок), здійснюватиметься з урахуванням таких особливостей:


  1. відбір уповноваженого лікаря для проведення перевірки медичного висновку та формування висновку про результати такої перевірки здійснюється відповідно до вимог, визначених підпунктом 2 пункту 13 Порядку без використання електронної системи охорони здоровʼя;
  2. повідомлення територіального органу ПФУ про перевірку медичного висновку та про необхідність замінити уповноваженого лікаря через електронну систему охорони здоровʼя не надсилаються.

Доручено:


  1. НЗСУ надати уповноваженим лікарям для проведення перевірки медичного висновку та формування висновку про результати такої перевірки доступ до інформації з електронної системи охорони здоровʼя в обсязі, необхідному для проведення перевірок відомостей, що містяться в медичних висновках, з урахуванням особливостей, визначених підпунктами 3 і 4 пункту 13 Порядку.
  2. Пенсійному фонду організувати автоматизований відбір уповноваженого лікаря для проведення перевірки медичного висновку та формування висновку про результати такої перевірки на базі Інтегрованої комплексної інформаційної системи ПФУ.


Джерело: КМУ

✨ Новинка! Представляємо новий сервіс – перший кадровий АІ-Консультант. Ознайомтесь із його можливостями вже зараз за посиланням
Матеріали на сайті https://kadroland.com можуть містити роз’яснення державних органів та погляди зовнішніх авторів. Їхній зміст не завжди збігається з позицією редакції. Кожна публікація відображає особисту думку автора. Редакція не редагує авторські тексти і не несе відповідальності за їх зміст.
1

31

Отримуйте щодня свіжі новини та корисні подарунки 🎁👇

1

12

1

18

1

68

3

181

4

649

9

730

4

3458

4

226

4

188

5

7950

4

451

3

138

3

944

3

131

3

172

3

80

2

376

3

3635

4

96