Безпідставно призупинено дію трудового договору: які наслідки для роботодавця?

Якщо підстави для призупинення дії трудового договору відсутні, інспектор праці може внести припис про усунення виявлених порушень

У Держпраці запитали: що повинен робити працівник, якщо він не погоджується із наказом про призупинення дії трудового договору?
Фахівці Держпраці в такому випадку радять працівнику особисто або через профспілку оскаржити такий наказ до Державної служби України з питань праці або її територіальних органів

У разі відсутності підстав для призупинення дії трудового договору інспектор праці може внести припис про усунення виявлених порушень (за погодженням військової адміністрації).

Роботодавець зобов’язаний виконати припис упродовж 14 календарних днів з дня його отримання

Працівник може оскаржити наказ (розпорядження) до Держпраці, якщо він не погоджується з наказом (розпорядженням) роботодавця про призупинення дії трудового договору, що видали до набрання чинності Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації трудових відносин».


Держпраці може внести роботодавцеві припис про визнання наказу (розпорядження) таким, що втратив чинність після того, як вивчить зміст наказу (розпорядження) та підстави для його видання, за погодженням з військовою адміністрацією.


Джерело: Держпраці