Роботодавець, який допустив неправильний або неточний запис у трудовій книжці, вносить виправлення

Виправляти помилки, зроблені в записах трудових книжок працівників, можуть лише роботодавці, які власне такі неточні записи і допустили. До того ж тільки на підставі оригіналів наказів або розпоряджень

Як нагадали у Держпраці, облік трудової діяльності працівника здійснюється в електронній формі в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування у порядку, визначеному Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (ст. 48 КЗпП).


На вимогу працівника, який вперше приймається на роботу, трудова книжка оформляється роботодавцем в обов’язковому порядку не пізніше п’яти днів після прийняття на роботу.


Роботодавець на вимогу працівника зобов’язаний вносити до трудової книжки, що зберігається у працівника, записи про:


  1. прийняття на роботу;
  2. заохочення та нагороди за успіхи в роботі;
  3. переведення;
  4. звільнення.


Порядок заповнення трудових книжок визначено Інструкцією про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Мінпраці, Мін'юсту та Мінсоцзахисту від 29.07.1993 № 58 (далі – Інструкція №58).


Відповідно до п. 2.6 Інструкції №58, у разі виявлення неправильного або неточного запису відомостей про роботу, переведення, а також про нагородження та заохочення тощо, виправлення виконується власником або уповноваженим ним органом, де було зроблено відповідний запис.


Власник або  уповноважений ним орган за новим місцем роботи зобов’язаний надати працівнику в цьому необхідну допомогу.

Тож, виправляти помилки, зроблені в записах трудових книжок працівників, можуть лише роботодавці, які власне такі неточні записи і допустили. До того ж тільки на підставі оригіналів наказів або розпоряджень

Згідно з п. 2.8 Інструкції №58 якщо підприємство, яке зробило неправильний або неточний запис, ліквідоване, відповідний запис робиться:


  1. правонаступником і засвідчується печаткою;
  2. в разі його відсутності правонаступника – вищестоящою організацією, якій було підпорядковане підприємство;
  3. в разі відсутності вищестоящої організації – облархівом, держархівом м.Києва, держархівом м. Севастополя і держархівом при Раді Міністрів Криму.


Джерело: Держпраці