Обов’язкові реквізити трудового договору та інформаційного листа

Працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору. Держпраці нагадує обов’язкові реквізити такого документа, якщо він оформлений в письмовій формі, а також про обов’язок поінформувати працівника щодо умов праці

Нагадуємо, що трудовий договір може бути укладений як в усній, так і в письмовій формі. Статтею 24 Кодексу законів про працю України визначені випадки, коли письмова форма є обов’язковою. Водночас під час дії воєнного стану сторони самостійно обирають форму договору за взаємною згодою (ст. 2 Закону України 15.03.2022 №2136-ІХ «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану»).  


Держпраці нагадує, що у трудовому договорі повинно бути зазначено: 


  1. трудова функція (посада); 
  2. оплата праці; 
  3. місце роботи; 
  4. момент початку роботи. 

Не забувайте, що в трудовому договорі обов’язково зазначається конкретний розмір оклада. Не можна писати «оклад згідно зі штатним розписом». Детально про це читайте тут.

Крім того, Держпраці нагадує, що до початку роботи роботодавець зобов’язаний в узгоджений із працівником спосіб поінформувати про: 


  1. місце роботи дату початку виконання роботи; 
  2. визначене робоче місце, забезпечення необхідними для роботи засобами; 
  3. права та обов’язки, умови праці, наявність на робочому місці небезпечних і шкідливих виробничих факторів, які ще не усунуто, та можливі наслідки їх впливу на здоров’я, а також про право на пільги та компенсації за роботу в таких умовах відповідно до законодавства і колективного договору під підпис; 
  4. правила внутрішнього трудового розпорядку або умови встановлення режиму роботи,  
  5. проходження інструктажу з охорони праці, виробничої санітарії, гігієни праці та протипожежної охорони; 
  6. організацію професійного навчання працівників (якщо таке навчання передбачено); 
  7. тривалість щорічної відпустки. 

 

Джерело: Держпраці