Коли роботодавець може відмовити у соцвідпустці на дітей

У ФПУ пояснили, що працівниця, яка стала одинокою матір’ю після розлучення, має право на додаткову відпустку за двома підставами – загалом 17 днів. Проте без документального підтвердження роботодавець може відмовити у відпустці

Працівниця має трьох дітей віком 5, 8 і 11 років. У січні 2025 року вона розлучилася з батьком дітей і з цього часу самостійно їх виховує (підтверджувальні документи надані за місцем роботи). Якої тривалості цій працівниці має бути надана додаткова відпустка за 2025 рік?

У ФПУ роз’яснили, що за 2025 рік відповідно до статті 19 Закону України від 15.11.1996 №504/96-ВР «Про відпустки» (далі Закон №504) працівниці має бути надана додаткова відпустка за двома підставами: «одному з батьків, які мають двох або більше дітей віком до 15 років» і «одинока мати» тривалістю 17 календарних днів.

Чи може роботодавець відмовити у наданні додаткової відпустки, якщо працівник не надав документів для підтвердження права на цю відпустку (надав не в повному обсязі)?

Якщо працівник не зможе документально підтвердити своє право на відпустку відповідно до статті 19 Закону №504, роботодавець може відмовити в наданні цієї відпустки.

Відповіді на будь-які кадрові запитання від провідних експертів kadroland протягом доби! Ваш Особистий Консультант вже очікує і готовий допомогти!

Джерело: ФПУ


Стаття на тему:


Соцвідпустка на дітей: ТОП-7 (не)типових кейсів

Отримуйте щодня свіжі новини та корисні подарунки 🎁👇