Легка робота для вагітної: коли перевести, як оформити і що з оплатою

Вагітна жінка працює на посаді підсобного робітника. Згідно з картою умов праці за цією посадою фактори виробничого середовища та трудового процесу – мікроклімат (робота на вулиці) та важкість та напруженість праці (робоча поза – нахили корпусу). Другий фактор визначає що за цією посадою важкі умови праці. Чи може вагітна жінка продовжувати роботу за цією посадою чи її обов'язково переводити на іншу посаду без важких умов праці? Якщо роботодавець буде надавати їй роботи з меншим навантаженням та залишить її на цій посаді, як це документально оформити, щоб не було порушень?

👆 Таке питання надійшло до сервісу «Особистий Консультант», наші експерти ретельно працювали над ним та надали вичерпну відповідь🕵️:


Для вагітної за ініціативи роботодавця за погодженням з профспілкою може бути розроблено окремий графік роботи, який передбачає скорочення робочого дня чи зменшення тривалості роботи під впливом шкідливих факторів і збільшення тривалості перерв на відпочинок протягом робочого дня.


Щоб перевести вагітну на легшу роботу, потрібно мати медичний висновок лікаря.


Роботодавець зобовʼязаний відповідно до медичного висновку перевести вагітну на роботу, яка є легшою та виключає вплив несприятливих виробничих чинників.

Відеокурси, курси-професії, відео з підсумками тижня – і це все в одному місці! Завітайте до розділу Відео, щоб першими подивитися свіженький відеоконтент!

Якщо після переведення заробіток зменшиться, роботодавець має зберігати за вагітною середній заробіток за попередньою роботою. Якщо заробіток на легшій роботі вищий за одержуваний до переведення, вагітній виплачують фактичний заробіток.


До надання легшої роботи роботодавець має увільнити вагітну працівницю від роботи та зберігати за нею середній заробіток за всі пропущені внаслідок цього робочі дні згідно зі ст. 178 Кодексу законів про працю.


Вагітних не допускають до робіт пов’язаних:


  1. із підняттям, перенесенням чи переміщенням ваги;
  2. з надлишковим і безперервним фізичним напруженням, зокрема тривалим стоянням на ногах;
  3. які вимагають особливої рівноваги.


Якщо іншої легшої роботи немає, можна увільнити вагітну працівницю від роботи зі збереженням середнього заробітку до початку відпустки по вагітності та пологах. Таке увільнення табелюється – «ІН».


Вагітна працівниця може виконувати легшу роботу на своїй посаді. У такому разі необхідно видати наказ про надання легшої роботи за посадою і вказати, що саме змінюється.


👌Сервіс «Особистий Консультант» – це письмові безлімітні швидкі відповіді (від 15 хвилин) на професійні питання.


Отримайте доступ до сервісу, оформивши передплату у пакетах «Професіонал», «Преміум» або «Преміум ПРО».


Джерело: kadroland


Шаблони та зразки документів:


Наказ про тимчасове переведення

Наказ про переведення працівника на нову посаду

Наказ про переведення працівника на іншу посаду

Наказ про переведення на легшу роботу


Статті на тему:


Переведення працівників: види та оформлення

Заява та наказ про переведення на іншу посаду: зразки та шаблони

Отримуйте щодня свіжі новини та корисні подарунки 🎁👇