Як табелювати дні проходження ВЛК і чи увільняти працівника на всі дні

Працівник приніс довідку військово-лікарської комісії №... від 05.05.2025. Далі в тексті зазначено, що проходив медогляд 06.05.2025. Підписи, печатка, все є. Працівник каже, що прибув до ТЦК 5 травня й два дні (5-6 травня) проходив комісію. Керівник підприємства каже, що на 5 травня працівник має написати заяву на відпустку за власний рахунок, і тільки на 6 травня він увільнений. Як правильно – ставити в табелі увільнення на 05.05.25 і на 06.05.2025, чи тільки на 06.05.2025?

👆 Таке питання надійшло до сервісу «Особистий Консультант», наші експерти ретельно працювали над ним та надали вичерпну відповідь🕵️:


У цій ситуації варто орієнтуватися на дату прибуття до військкомату, адже заходи пов’язаний з військовим обліком.


Отже, працівник прибув до військкомату 5 травня і проходив медогляд два дні – 5 та 6 травня. Навіть якщо у довідці зазначено, що медогляд проходився 6 травня, важливо, що документ (довідка ВЛК) має дату 05.05.2025. Це вказує на початок проходження комісії.

Відеокурси, курси-професії, відео з підсумками тижня – і це все в одному місці! Завітайте до розділу Відео, щоб першими подивитися свіженький відеоконтент!

Обидва дні (5 і 6 травня) потрібно вважати днями проходження медогляду у військкоматі, і обидва дні в табелі слід позначити як «ІН» (увільнення від роботи) – на підставі довідки ВЛК. Адже громадян України, щоб виконати обов’язки, які пов’язані зі взяттям на військовий облік, направленням, призовом або прийняттям на військову службу, а також осіб, яких направляють командири військових частин, центри рекрутингу, центри надання адмінпослуг, центри зайнятості, відповідні районні / міські територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, Центральне управління або регіональний орган СБУ, відповідні підрозділи розвідувальних органів України на медогляд (медичне обстеження в амбулаторних чи стаціонарних умовах), лікування, звільняють від роботи на час, необхідний для виконання зазначених обов’язків та перебування в лікувальному закладі охорони здоров’я. За такими громадянами зберігають місце роботи, займану посаду та середню заробітну плату – ч. 2 ст. 21 Закону України від 25.03.1992 № 2232-XII «Про військовий обов’язок i військову службу».


👌 Сервіс «Особистий Консультант» — це письмові безлімітні швидкі відповіді (від 15 хвилин) на професійні питання.

Отримайте доступ до сервісу, оформивши передплату у пакетах «Професіонал», «Преміум» або «Преміум ПРО».


Джерело: kadroland


Шаблони та зразки документів:


Наказ про увільнення від роботи на час проходження медичного огляду за направленням ТЦК СП (підтвердні документи надано не відразу)

Наказ про увільнення від роботи на час проходження медичного огляду за направленням ТЦК та СП

Наказ про увільнення від роботи на час уточнення облікових даних у ТЦК СП

Наказ про увільнення від роботи працівника у зв’язку з викликом до ТЦК та СП


Статті та консультації на тему:


Працівника по дорозі на роботу забрали в ТЦК: що та як відобразити в кадровому обліку

Наказ про увільнення від роботи на час проходження медичного огляду за направленням ТЦК та СП

Отримуйте щодня свіжі новини та корисні подарунки 🎁👇