Чому не варто платити штраф від ТЦК та СП без постанови: 5 причин від адвоката

Отримали від ТЦК та СП папірець з реквізитами для оплати штрафу? Не поспішайте платити. Адвокат Дар’я Тарасенко пояснює, чому це юридично небезпечно і які ризики ви берете на себе. Лише постанова про адміністративне правопорушення створює обов’язок сплатити штраф. У новині — 5 аргументів, чому важливо вимагати саме постанову, і як діяти, щоб уникнути подвійного покарання або переплати

Як повідомляє адвокат Дар'я Тарасенко, розповсюджені ситуації, коли ТЦК та СП вимагає оплатити штраф, але видає лише папірець з реквізитами.


Обов'язок сплатити штраф виникає лише тоді, коли є постанова керівника ТЦК та СП про притягнення до адміністративної відповідальності, а лише вручення папірця з реквізитами не створює юридичний обов'язок сплатити штраф.

Ми зібрали для вас все найголовніше у зручному відеоформаті: тижневі огляди, короткі пояснення змін у законодавстві, практичні інструкції. Дивіться Відео у будь-який зручний момент – вдома, на роботі чи в дорозі.

Адвокат навела 5 аргументів, чому варто просити саме постанову:


1. Щоб знати, за що вас карають


Інформація про те, що саме ви порушили, міститься в постанові. Сплативши за реквізитами, не маючи постанови, ви навіть не знатимете, за що сплатили.


2. Щоб зменшити ризики безпідставного притягнення до відповідальності


Оформлюючи постанову, ТЦК та СП несе відповідальність за ці дії (відповідно, значно менше ризик того, що постанова буде складена відносно людини, яка нічого не порушила). Натомість вручення папірця з реквізитами не має жодної юридичної сили – відтак, і відповідальності за «вручення папірця» посадовці ТЦК та СП не несуть.


3. Щоб уникнути притягнення до відповідальності за одне і те саме порушення двічі


Якщо, скажімо, ви вже сплатили штраф за несвоєчасне уточнення даних, оштрафувати вдруге за те саме порушення вас не можуть. Однак, якщо ви сплатите штраф лише за реквізитами на папірці, пізніше вам вручать постанову і вимагатимуть сплатити другий штраф, ви не матимете можливості підтвердити, що за це порушення вас вже було притягнуто до відповідальності.


4. Щоб оцінити можливість оскарження штрафу


Якщо ви не згодні зі штрафом, ви можете оскаржити його. Але для цього, як мінімум, необхідно знати, за що вас оштрафували. Якщо ви прийдете до юриста і покажете лише папірець з реквізитами, юрист не зможе оцінити шанси на успішне оскарження штрафу в суді. Крім того, оскарженню підлягає не сам факт накладення штрафу, а конкретна постанова.


5. Щоб скористатись можливістю оплати штрафу зі «знижкою» 50%


Така можливість є лише за умови, що попередньо військовозобов'язаний подав заяву про визнання правопорушення, і постанова винесена за такою спрощеною процедурою. Тому варто переконатись, що постанова оформлена відповідним чином, і ви встигаєте сплатити 50% вчасно.


Також Дар'я Тарасенко нагадала, що важливо вчасно приймати рішення про оскарження або оплачувати штраф – в протилежному випадку сума штрафу може зрости вдвічі.


В якому розмірі та в які строки необхідно сплатити штраф – в інфографіці


Джерело: Адвокат Дар’я Тарасенко


Стаття на тему:


Штраф від ТЦК: як сплатити 8500 грн замість 34000 грн за ігнорування повістки чи не уточнення даних

Отримуйте щодня свіжі новини та корисні подарунки 🎁👇