Призупинення дії трудового договору: що робити працівнику, якщо він не згоден із наказом

Якщо працівник не погоджується з наказом про призупинення дії трудового договору, він має право оскаржити його до Держпраці. У разі виявлення порушень інспектор праці може винести припис, обов’язковий до виконання роботодавцем у 14-денний строк

Що має робити працівник, якщо він не погоджується із наказом про призупинення дії трудового договору?

У Держпраці роз’яснили, що в такому випадку працівник особисто або через профспілку може оскаржити такий наказ до Держпраці або її територіальних органів.


У разі відсутності підстав для призупинення дії трудового договору інспектор праці може внести припис про усунення виявлених порушень (за погодженням військової адміністрації).


Такий припис є обов’язковим до виконання роботодавцем протягом 14 календарних днів з дня його отримання.

Потрібен зразок документа? У нашому розділі «Документи» – все, що треба кадровику. 5500+ шаблонів, які завжди під рукою!

Якщо працівник незгодний із наказом чи розпорядженням роботодавця про призупинення дії трудового договору, виданим до набрання чинності Законом України від 01.07.2022 № 2352-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації трудових відносин», таким працівником відповідний наказ (розпорядження) може бути оскаржений до Держпраці або її територіального органу.



Джерело: Держпраці

Отримуйте щодня свіжі новини та корисні подарунки 🎁👇