Зміна істотних умов праці під час війни: коли працівника можна звільнити

У період воєнного стану діють спрощені правила щодо зміни істотних умов праці. Які обов’язки має роботодавець, і коли законно розірвати трудовий договір у разі відмови працівника

Чи можливо звільнити працівника, який відмовився працювати у зв’язку зі зміною істотних умов праці в період воєнного стану?

У період дії воєнного стану трудові відносини регулюються з урахуванням особливостей, визначених Законом України від 15.03.2022 №2136-ІХ «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану». Зокрема, відповідно до статті 3 цього Закону, роботодавець має право змінювати істотні умови праці, включно з умовами оплати праці, попередивши працівника не пізніше як до запровадження таких змін.

Потрібен терміново зразок наказу? Не витрачайте час на гугл – шукайте у розділі «Документи»!

Якщо працівник не погоджується працювати у змінених умовах, він має право письмово повідомити про це роботодавця. У такому випадку роботодавець має законні підстави для звільнення працівника за пунктом 6 статті 36 Кодексу законів про працю (далі – КЗпП) – у зв’язку з відмовою від продовження роботи в нових умовах.



Джерело: Держпраці


Від редакції: Варто зазначити, що така підстава для звільнення за п. 6 ст. 36 КЗпП – не є дисциплінарним стягненням, а тому вважається звільненням з ініціативи працівника через зміну умов, з якими він не погоджується.


Стаття на тему:


Зміна істотних умов праці: звільняємо згідно з п. 6 ч. 1 ст. 36 КЗпП

Отримуйте щодня свіжі новини та корисні подарунки 🎁👇