👆 Таке питання надійшло до сервісу «Особистий Консультант», наші експерти ретельно працювали над ним та надали вичерпну відповідь🕵️:
Слід провести роз’яснювальну роботу. Вимагати таку інформацію відповідальна особа не може.
Відповідно до п. 34 Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, затвердженого постановою КМУ від 30.12.2022 №1487, з метою ведення персонального військового обліку підприємства, установи та організації, зокрема, здійснюють внесення у п’ятиденний строк з дня подання відповідних документів зміни до списків персонального військового обліку щодо сімейного стану.
В Переліку інформації, яка зазначається в облікових записах списку (наведено під додатком 5 до Порядку №1487), «розшифровано», що, зокрема, в графі 16 відображається інформація про дітей та рік їх народження.
Крім того, про зміну сімейного стану призовника, військовозобов’язаного чи резервіста слід повідомити ТЦК за допомогою додатка 4.
Отже, інформація про дітей – частина військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів.
Водночас відповідальна особа не може вимагати такі відомості: ні під час працевлаштування (така інформація не зазначена як обов’язкова в ст. 24 Кодексу законів про працю України), ні в процесі трудових відносин. Але! Відповідно до п. 34 Порядку №1487 з метою ведення персонального військового обліку підприємства, установи та організації здійснюють, окрім іншого, проведення відповідної роз’яснювальної роботи серед призовників, військовозобов’язаних та резервістів щодо виконання ними правил військового обліку. Тож, рекомендуємо роз’яснити, для чого потрібні такі дані.
Також доцільно перед проведенням внутрішнього звіряння повідомити працівників, про які зміни вони мають повідомити роботодавця, або видати відповідний наказ. Зауважте, що на практиці ТЦК при перевірках звертають увагу на внесення інформації про дітей до Списків.
Не витрачайте час на сумнівні приклади з інтернету. Окі-Докі – це надійне джерело актуальних кадрових документів, створених за нормами законодавства
Якщо працівник відмовиться надавати таку інформацію чи приховає її від особи, відповідальної за ведення військового обліку, то штраф за це на відповідальну особу не накладається. Адже такі відомості можна отримати в разі, якщо працівник надав їх добровільно.
👌Сервіс «Особистий Консультант» – це письмові безлімітні швидкі відповіді (від 15 хвилин) на професійні питання.
Отримайте доступ до сервісу, оформивши передплату у пакетах «Професіонал», «Преміум» або «Преміум ПРО».
Джерело: kadroland
Шаблони та зразки документів:
Списки персонального військового обліку військовозобов’язаних та резервістів з числа жінок
Списки персонального військового обліку призовників (додаток 5)
Наказ про обов'язкове повідомлення про зміну облікових даних
Повідомлення про зміну облікових даних (зміна сімейного стану)
Статті та консультації на тему:
«Внутрішнє» звіряння списків з ВОД: складаємо графік
Звіряння Списків військового обліку з ВОД: виявляємо зміни та виправляємо помилки
Як зазначати дітей та сімейний стан у Списку військового обліку