👆 Таке питання надійшло до сервісу «Особистий Консультант», наші експерти ретельно працювали над ним та надали вичерпну відповідь🕵️:
Ви можете звільнити працівника, щойно мине чотири місяці його перебування на лікарняному за п. 5 ч. 1 ст. 40 Кодексу законів про працю України (далі – КЗпП) – у законодавстві немає вимоги підтверджувати таке звільнення виробничою необхідністю.
За нормою п. 5 ч. 1 ст. 40 КЗпП роботодавець приймає рішення про звільнення працівника внаслідок нез'явлення на роботу протягом більш як чотирьох місяців підряд у зв'язку з тимчасовою непрацездатністю на підставі записів у табелі обліку використання робочого часу та листків непрацездатності.
Окі-Докі = спокій кадровика. Потрібний шаблон – вже сьогодні у вас. Ми працюємо швидко, чітко і з фаховим підходом
Немає значення, скільки їх було – головне, аби між ними не було перерви. Звільнити працівника за зазначеною підставою можливо вже на наступний день після спливу чотиримісячного строку.
Заборона щодо звільнення з ініціативи роботодавця у період тимчасової непрацездатності, передбачена ч. 3 ст. 40 КЗпП, на звільнення за названою підставою не поширюється.
Текст наказу може бути таким:
ЗВІЛЬНИТИ: такого-то працівника такого-то числа у зв'язку з нез'явленням на роботу протягом більш як чотирьох місяців поспіль внаслідок тимчасової непрацездатності, п. 5 ст. 40 КЗпП України.
Жодних вимог щодо необхідності обґрунтування такого звільнення виробничою необхідністю у чинному законодавстві не встановлено.
👌 Сервіс «Особистий Консультант» — це письмові безлімітні швидкі відповіді (від 15 хвилин) на професійні питання.
Отримайте доступ до сервісу, оформивши передплату у пакетах «Професіонал», «Преміум» або «Преміум ПРО».
Джерело: kadroland
Шаблони та зразки документів:
Наказ про звільнення працівника у зв'язку з нез’явленням на роботу (п. 5 ст. 40 КЗпП)
Статті на тему:
Звільнення під час лікарняного чи відпустки: правила та нюанси
Звільнення працівників: ТОП-5 (не)стандартних ситуацій
Звільнення відсутнього працівника: яку підставу краще вибрати