👆 Таке питання надійшло до сервісу «Особистий Консультант», наші експерти ретельно працювали над ним та надали вичерпну відповідь🕵️:
Щоб обчислити середню зарплату по підприємству за місяць, сумуємо (з об'єднаної звітності) значення рядків 1.1 (суми нарахованої зарплати), рядки 1.3 та 1.4 (лікарняні).
В рядок 1.1 потрапляє уся сума нарахованої («грязної») зарплати:
- за всіма видами виплат, які включають основну та додаткову зарплату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, склад яких визначений Інструкцією №5;
- без обмеження максимальною величиною бази нарахування ЄСВ;
- по усіх застрахованих працівниках, а не лише військовозобов’язаних або тих, кого планують бронювати.
До цього підсумку не входять:
- винагороди за ЦПД;
- допомога по вагітності та пологах;
- низка інших виплат, які не класифікуються як зарплата.
Перехідні виплати (лікарняні, відпускні) у розділі І Об'єднаного розрахунку враховуються в місяці їх нарахування
Тому відпускні, нараховані у місяці їх виплати, наприклад, в лютому 2025 року за березень 2025 року, потраплять до рядка 1.1 за лютий 2025 року. А отже, сума зарплати за березень 2025 року може трохи «не дотягнути» до бажаного рівня. Те саме стосується й перехідних лікарняних, які нараховуються в наступному місяці за поточний місяць.
Персональний Консультант з ВО вже готовий допомагати! Письмові та усні консультації, перевірка Ваших документів БЕЗ-ЛІ-МІТ-НО! Конфіденційність Ваших звернень гарантуємо!
Далі суму ділять на показник рядка 103 («кількість застрахованих осіб, яким нараховано зарплату»). Цей рядок заповнюється на підставі Додатка Д1 до Об'єднаного розрахунку і включає лише працівників, які мають трудові відносини (договір або контракт) і їм нарахована зарплата за звітний період.
Якщо особа весь місяць була в неоплачуваній відпустці, на лікарняному, оплаченому лише в наступному місяці, або мобілізована без збереження виплат, вона не потрапляє до рядка 103.
Особи, відносини з якими оформлені на підставі ЦПД та гіг-контрактів, також не входять (якщо відсутні трудові відносини).
Зовнішній сумісник у рядку 103 враховується як одна особа, навіть якщо працює неповний робочий час. Така часткова зайнятість може «тягнути» середню зарплату донизу, адже сума заробітку в нього, можливо, нижча.
Порівнюючи отриману цифру після ділення (1.1 + 1.3 + 1.4) / 103 із сумою 20 000 грн, визначають, чи виконується критерій середньої зарплати для підприємства за відповідний місяць.
Для обчислення середнього заробітку радимо скористатись сервісом від kadrolnd – Середня заробітна плата для бронювання.
👌Сервіс «Особистий Консультант» – це письмові безлімітні швидкі відповіді (від 15 хвилин) на професійні питання.
Отримайте доступ до сервісу, оформивши передплату у пакетах «Професіонал», «Преміум» або «Преміум ПРО».
Джерело: kadroland
Статті та консультації на тему:
Зарплатний критерій підприємства та заброньованого працівника: все про 20000 грн
Чи треба забезпечити зарплату 20000 грн, якщо прийняли працівника і забронювали в середині місяці