Роботодавець зобов’язаний перевести працівника, якому встановлено інвалідність, на легшу роботу

У разі встановлення інвалідності працівнику важливо письмово запропонувати йому переведення на легшу роботу, яка відповідає медичному висновку. І якщо працівник відмовився від переведення на легшу роботу його допускається звільнити на підставі п. 2 ч. 1 ст. 40 КЗпП

Держпраця нагадала, що роботодавець повинен у разі встановлення працівнику інвалідності перевести його на легшу роботу згідно з вимогами ст. 170 КЗпП. Але перед цим, важливо письмово запропонувати працівникові переведення на легшу роботу. І якщо він згоден, перевести його на легшу роботу, що відповідає його медичному висновку.


А як бути, якщо працівник відмовляється від переведення на легшу, але нижчеоплачувану роботу?


З огляду на обов’язковість виконання для роботодавця ст. 170 КЗпП звільнення працівника на підставі п. 2 ч. 1 ст. 40 КЗпП допускається, лише якщо працівник відмовився від переведення на легшу роботу, про що він має власноруч написати на письмовому повідомленні роботодавця з пропозицією щодо переведення.


Під час звільнення за зазначеною підставою заява працівника не потрібна, адже його звільняють за ініціативою роботодавця. Але працівникові виплачують вихідну допомогу в розмірі не менш як середній місячний заробіток (ст. 44 КЗпП).


Джерело: Держпраці