Працівник має змогу самостійно перевірити сплату страхових внесків роботодавцем

Перевірити факт сплати внесків та набутий страховий стаж можна через портал електронних послуг Пенсійного фонду України або через мобільний додаток «Пенсійний фонд» (Google Play та iOS)

Держпраці розповідає, як можна перевірити факт сплати внесків та набутий страховий стаж. Для цього необхідно зайти на портал електронних послуг Пенсійного фонду України або завантажити мобільний додаток «Пенсійний фонд» (Google Play та iOS).


Наступний крок – авторизація в особистому кабінеті зручним для вас способом:


  1. За кваліфікованим електронним підписом (КЕП), який можна отримати в ДПС, акредитованому центрі сертифікації ключів, у банківських установах (перелік яких є на порталі).
  2. Шляхом ідентифікації за Gov ID, який включає в себе ідентифікацію за ЕЦП, за мобільним телефоном (Mobile ID) або за наявності рахунку в одному з 27 банків України (Bank ID).
  3. За логіном і паролем – можна отримати в територіальних органах Фонду, надавши паспорт та ідентифікаційний код.


Потім слід обрати розділ «Дані з реєстру застрахованих осіб».


Окрім анкетних даних там зазначаються відомості про:


  1. заробітну плату, з якої сплачено страхові внески з 2000 року (в окремих випадках з 1998 року);
  2. страховий стаж (з 2004 року);
  3. місця роботи (Електронна трудова книжка);
  4. періоди отримання допомоги по тимчасовій втраті працездатності.


Уважно необхідно перевірте актуальність інформації. У разі, якщо зазначена застаріла інформація або недостовірна інформація, можна подати Анкету для зміни даних в Реєстрі застрахованих осіб, додавши скан-копії документів, які підтверджують зміни (розділ «Комунікації з Пенсійним фондом України: Анкета для зміни даних у Реєстрі застрахованих осіб»).


У разі необхідності, на порталі можна замовити різні довідки та отримати їх в паперовому чи електронному вигляді (за бажанням).

Важливо! Відомості про нарахування заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) застрахованим особам роботодавцями подаються окремо за кожний квартал із розбивкою по місяцях звітного кварталу протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного кварталу

Для перевірки інформації достатньо активувати безкоштовне інформування у вигляді SMS чи електронного листа.


Джерело: Держпраці