У разі втрати зв’язку із роботодавцем внаслідок воєнних дій працівник може звільнитися через центр зайнятості

Внутрішньо переміщена особа має право односторонньо припинити трудовий договір за неможливістю його продовження на попередньому місці роботи. Для цього потрібно подати заяву до центру зайнятості заяву на ім’я роботодавця про припинення трудового договору

У разі відсутності будь-яких контактів з роботодавцем та неможливості встановлення зв’язку із ним, що унеможливлюють розірвання трудового договору, судом в порядку окремого провадження, передбаченого Цивільним процесуальним кодексом України, може бути встановлено факт припинення трудових відносин.


Внутрішньо переміщена особа має право односторонньо припинити трудовий договір за неможливістю його продовження на попередньому місці роботи. Для цього потрібно подати заяву до центру зайнятості заяву на ім’я роботодавця про припинення трудового договору.

Датою припинення трудового договору є день, наступний за днем подання заяви внутрішньо переміщеної особи

Центр зайнятості за місцем проживання внутрішньо переміщеної особи у день припинення трудового договору повідомляє про це:


  1. роботодавця (будь-якими засобами комунікації, у тому числі електронними);
  2. територіальний орган Пенсійного фонду України;
  3. територіальний орган Державної податкової служби.


У випадку наявності зв’язку з роботодавцем, а також наявності можливостей для цього, трудовий договір може бути розірваний відповідно до ст. 38 КЗпП у строк, про який просить працівник, оскільки ведення бойових дій у відповідній місцевості є поважною причиною для розірвання трудового договору.


У Держпраці додали, якщо роботодавець не має можливості забезпечити працівника необхідними умовами праці, останній має право ініціювати звільнення за власним бажанням у строк, про який він просить (ч.1 ст 38 КЗпП).


Джерело: Держпраці