Місце роботи зберігається, але відпустка не переноситься для мобілізованих: позиція Мінекономіки

За мобілізованим працівником зберігається лише місце роботи та посада, умова щодо перенесення щорічної відпустки на інший період не виконується

Мінекономіки надало роз'яснення стосовно ситуації з працівником, якого було мобілізовано під час його щорічної відпустки.


У своєму листі Мінекономіки наголосило, що за працівниками, які були направлені для проходження базової військової служби, призваними на військову службу за призовом осіб офіцерського складу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період або прийнятими на військову службу за контрактом, у тому числі шляхом укладення нового контракту на проходження військової служби, під час дії особливого періоду на строк до його закінчення або до дня фактичного звільнення зберігаються місце роботи і посада (ст. 119 КЗпП).


Згідно з п. 2 ч. 2 ст. 80 КЗпП та ст. 11 Закону про відпустки, щорічна відпустка має бути перенесена на інший період або продовжена у разі виконання працівником державних або громадських обов'язків, якщо відповідно до законодавства він звільняється на цей час від основної роботи зі збереженням заробітної плати.

Оскільки за мобілізованим працівником зберігається лише місце роботи та посада, умова щодо перенесення щорічної відпустки на інший період не виконується

У Мінекономіки додали, що відповідно до ч. 2 ст. 83 КЗпП, працівникам, призваним на строкову військову службу, військову службу за призовом осіб офіцерського складу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період або прийнятим на військову службу за контрактом, надається грошова компенсація за всі невикористані дні щорічної відпустки, включаючи додаткову відпустку для працівників, які мають дітей або повнолітню дитину з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи. Заява про виплату компенсації має бути подана не пізніше останнього дня місяця, в якому працівник був увільнений від роботи у зв'язку з призовом.


Джерело: лист Мінекономіки від 15.07.2024 №4701-05/50341-09


Від редакції: У таких випадках працівник догулює відпустку. Увільнити його від роботи у зв'язку із призовом на військову службу слід з наступного дня після закінчення відпустки.