Якщо всі втратять критичний статус, хто ж бронюватиме через Дію з 1 грудня?

З минулої п’ятниці всі обговорюють зміни до порядку бронювання й оновлені підстави для отримання підприємствами статусу критично важливого підприємства. Сьогодні з’явилася інформація від Міністра цифрової трансформації, яка додає ще більше запитань. Будьте готові

Перша інформація про те, які зміни очікуються, надійшла 15 листопада від Прем’єр-Міністра.


А вже 16 листопада в мережі Інтернет з’явився текст проєкту постанови Кабміну, про який ми детально розповідали у статті «Увага! Бронювання з 1 грудня лише через Дію».


З проєкту далеко не все зрозуміло… Тож поки експерти обговорюють, а критично важливі підприємства чекають на опублікування постанови, з’явилася інформація на сайті Укрінформ з посиланням на Міністра цифрової трансформації, яка ще більше заплутує карти:

Скористатися послугою зможуть лише ті компанії, які підтвердять свою критичність за новими правилами після публікації відповідної постанови.

Співставимо відомі факти.


  1. з 1 грудня повинна запрацювати послуга бронювання в Дії;
  2. скористатися послугою зможуть лише ті компанії, які підтвердять свою критичність за новими правилами після публікації відповідної постанови…


А як вони підтвердять критичність, якщо нові правила отримання критичності будуть в тексті постанови, яка також набере чинності 1 грудня?


Отримання статусу критично важливого підприємства – це певний процес, який наразі не планують автоматизувати. Тож, доведеться розібратися з новою постановою, відшукати критерії, які нададуть можливість отримати статус критично важливого підприємства, підготувати документи, подати їх до органу, який прийматиме рішення і дочекатися самого рішення.


10, 15, 20 чи більше днів? Скільки за вашим досвідом розглядалися документи до надання вам «критичного» статусу?


Отже, якщо ми вірно зрозуміли інформацію від Мінцифри, то в перші тижні грудня ніхто не матиме можливості забронювати своїх працівників.


Довідково зазначимо, що в проєкті постанови немає норми про автоматичну втрату підприємствами критично важливих статусів. Натомість є вимога забезпечити у двомісячний строк перегляд прийнятих рішень про визначення підприємства, установи, організації критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період.


Тобто, органи, які приймали рішення про надання такого статусу, мають переглянути прийняті рішення. За результатами перегляду частина підприємств може втрати свій статус.


Але ж вказані норми свідчать про те, що ніякої автоматичної втрати критичності й ніякого обов’язкового підтвердження, поки у підприємства не закінчився чи не скасований статус, не повинно відбуватися. Звісно, маємо лише проєкт. Тому цілком вірогідно, що у фінальному варіанті постанови передбачене саме повторне подання документів для одержання «критичного» статусу.


Тримаємо руку на пульсі та чекаємо на появу постанови.


Джерело: kadroland