Плануємо роботу у 2025 році: корисні «планери» для кадровиків і не лише

Завершення року – це час для підбиття підсумків і планування майбутнього. У кадровій роботі все запланувати неможливо. Але все ж таки при плануванні можна скористатися допомогою певних помічників. Розглянемо основні документи, які дають змогу спланувати кадровий рік


Штатний розпис – 2025


Це не зовсім «планер», але важливий документ. Нагадаємо, за роз’ясненням Мінсоцполітики (лист від 25.04.2013 № 336/13/155-13), штатний розпис є документом, що встановлює для даного підприємства, установи, організації структуру, штати й посадові оклади працівників. Отже, цей документ фактично «планує», хто повинен працювати та скільки отримуватиме за виконану роботу.


«Бюджетники» обов’язково затверджують штатний розпис щорічно. Але і комерційні роботодавці здебільшого також оновлюють штатні розписи раз на рік. Саме час проінвентаризувати кадровий склад: прибрати чи ввести посади, а також запланувати рівень окладів та обов’язкових доплат.


Правила і поради – тут.


Норма робочого часу – 2025


Трудове законодавство не містить вимоги про видання наказу щодо затвердження норми тривалості робочого часу. Але на практиці для уникнення непорозумінь і тим паче в умовах зміни раніше обчислених норм тривалості робочого часу через воєнний стан, варто видати наказ (з основної діяльності) про затвердження норми тривалості робочого часу на відповідний рік.


Граничний строк видання наказу не встановлений. Однак затверджена норма є базою для складання графіків роботи та змінності, тож це слід враховувати.


Розрахувати норму допоможуть наші статті «Як розрахувати норму тривалості робочого часу – теорія та практика» та «Норма тривалості робочого часу у 2025 році за п’ятиденного та шестиденного робочого тижня».


Графік відпусток – 2025


Графік роботи спланували? Саме час запланувати й відпочинок. Так, складання та затвердження графіка відпусток регламентує ст. 10 Закону України від 15.11.1996 № 504/96-ВР «Про відпустки» (далі – Закон про відпустки).


Нагадаємо, що загалом в графіку слід передбачити використання щорічних відпусток протягом наступного календарного року. Однак зазвичай до графіка також вносять соцвідпустку на дітей, «бойову» та «чорнобильську» відпустки.


Пам’ятайте, що граничного строку для складання графіка відпусток законодавством не передбачено. Проте для графіка на 2025 рік оптимально провести всі процедури до 17 грудня 2024 року, щоб вчасно попередити працівників про початок їхніх відпусток, якщо раптом вони підуть у них з 1 січня. Цей підхід базується на вимозі повідомляти працівників про початок відпустки не пізніше ніж за два тижні.

Завжди будьте на крок попереду з надійним помічником для кадрових справ. Тримайте все під контролем і забудьте про стрес завдяки Календарю кадровика. Користуйтесь вже зараз! 

План роботи відділу кадрів – 2025


Такий документ зазвичай складають за наявності відділу кадрів чи кадрової служби. Головна мета – спланувати, систематизувати та проконтролювати кадрові процеси.


План роботи відділу кадрів затверджується керівником (окремим наказом або ж безпосередньо на бланку). Спеціальної форми не встановлено, тож розробляйте документ з урахуванням ваших потреб.


Зручно передбачити конкретний захід, граничний строк виконання, відповідального. Наш варіант – тут.


План роботи з військового обліку – 2025


Спокійно! Якщо вже давно ведете військовий облік, але ніколи не складали план робіт з нього, то Ви нічого не порушили!!! Прямої вимоги планувати роботу з ведення військового обліку Порядком організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, затвердженим постановою КМУ від 30.12.2022 № 1487, не визначено. Наявність такого плану ТЦК вочевидь не перевіряє, тож і за його відсутність не штрафує.

Увага! Такий документ дуже зручний і допомагає тримати під контролем військово-облікові справи. Зазвичай у ньому планують дію, граничний строк і відповідального за виконання.

Завдяки такому плануванню ви не забудете й не прострочите, зокрема:


  1. складання Списків персонального військового обліку до 25 січня;
  2. визначення потреби підвищення кваліфікації відповідального за ведення військового обліку до 1 жовтня;
  3. подання звіту стосовно допризовників до 1 грудня (хоча тут можливі зміни).


Форма плану – довільна. Наш варіант – тут.


Граничний строк затвердження не встановлений.


Правила внутрішнього трудового розпорядку


Завершальний етап планування – складання Правил внутрішнього трудового розпорядку (далі – ПВТР). На думку автора, той, хто їх складає, «плаче» один раз лише над ретельним опрацюванням цього документа, а інші – щоразу, коли виникають трудові спори.


Не забудьте прописати чи оновити «правила гри» для роботодавця та працівника. Уважно перечитайте положення існуючих ПВТР. Адже, можливо, за 2024 рік якісь положення вже не діють, або ж додано щось нове. Якщо трудове законодавство дає вибір, зазначте конкретний варіант. Наприклад, можна прописати, що записи до трудової книжки працівника вносять за письмовою заявою, або ж уточнити, що соцвідпустка на дітей одному з батьків надається за наявності довідки з місця роботи іншого з батьків про те, що йому / їй така відпустка не надавалася.


Допоможе скласти Правила наша стаття «Правила внутрішнього трудового розпорядку-2024: алгоритм затвердження та необхідність оновлення».


Пам’ятайте, що погіршувати умови праці працівників – не можна.


Яна Ярошенко, головний редактор сайту kadroland