Приймаємо на роботу 60-річного: чи включати до Списків ВО

01.04.2025 приймаємо на роботу чоловіка, якому 20.03.2025 виповнилося 60 років. Чи маємо ми вести по ньому військовий облік до кінця 2025 року?

👆 Таке питання надійшло до сервісу «Особистий Консультант», наші експерти ретельно працювали над ним та надали вичерпну відповідь🕵️:


Ні, але за певної умови.


Нагадаємо, що граничний вік перебування в запасі визначений ст. 28 Закону України від 25.03.1992 № 2232-XII «Про військовий обов'язок і військову службу».


Так, граничний вік військовозобов’язаного другого розряду, який перебуває у запасі та має військові звання рядового, сержантського і старшинського складу, до 60 років.

Персональний Консультант з ВО вже готовий допомагати! Письмові та усні консультації, перевірка Ваших документів БЕЗ-ЛІ-МІТ-НО! Конфіденційність Ваших звернень гарантуємо!

Особи офіцерського складу другого розряду, які перебувають у запасі, поділяються за віком:


  1. молодший та старший офіцерський склад – до 60 років;
  2. вищий офіцерський склад – до 65 років.


Відповідно до ч. 4 ст. 28 Закону №2232, граничний вік перебування в запасі другого розряду є граничним віком перебування в запасі.


При цьому військовозобов’язані та резервісти протягом семи днів з дня досягнення граничного віку перебування в запасі направляються керівниками державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій до відповідних районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки для виключення з військового обліку (п. 35 Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, затвердженого постановою КМУ від 30.12.2022 №1487).


Отже, якщо станом на дату початку роботи працівнику виповнилося 60 років, він звернувся до ТЦК і отримав відмітку ТЦК у військово-обліковому документі про виключення з військового обліку, то щодо такого працівника роботодавець військовий облік не веде. Включати його до Списку не треба.


Якщо ж працівник досяг граничного віку (зокрема, 60 років) після працевлаштування, то такого працівника слід включити в Список. Причому після отримання відмітки про виключення його з військового обліку маємо «залишати» його в Списках до кінця поточного року (п. 44 Порядку №1487).


Якщо ж працівнику виповнилося 60 років до працевлаштування, але він не отримав відмітку ТЦК про виключення з військового обліку, вважаємо, безпечним включити його до Списку. Після виключення з військового обліку в ТЦК вносимо відповідні дані до Списку і «залишаємо» такого працівника в Списках до кінця року.


👌 Сервіс «Особистий Консультант» — це письмові безлімітні швидкі відповіді (від 15 хвилин) на професійні питання.

Отримайте доступ до сервісу, оформивши передплату у пакетах «Професіонал», «Преміум» або «Преміум ПРО».


Джерело: kadroland


Статті та консультації на тему:


ТОП-5 відповідей щодо ведення Списків військового обліку

Знятий чи виключений з військового обліку: ведення списків

Працівнику виповнилося 60 років: чи направляти його до ТЦК для виключення з обліку

Отримуйте щодня свіжі новини та корисні подарунки 🎁👇