👆 Таке питання надійшло до сервісу «Особистий Консультант», наші експерти ретельно працювали над ним та надали вичерпну відповідь🕵️:
Слід надати відпустку «на період дії воєнного стану» (ч. 3 ст. 12 Закону України від 15.03.2022 №2136-IX «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану»).
Під час дії воєнного стану на прохання працівника роботодавець може надати відпустку без збереження зарплати згідно ч. 3 ст. 12 Закону № 2136.
Але зверніть увагу, що така відпустка надається «за згодою сторін», тож роботодавець може відмовити в її наданні. Крім того, станом на зараз таку відпустку можна надати лише по 08.05.2025, оскільки воєнний стан офіційно продовжено по 9 травня.
Перебуваєте у постійних пошуках довідкової інформації? Тоді мерщій до розділу Довідники! Бібліотека довідників повсякчас доповнюється, а головне, що інформація, розміщена тут, відповідає всім нормам чинного законодавства!
Також нагадуємо, що працівниці може бути надано 30 к.дн. неоплачуваної відпустки за сімейними обставинами згідно ст. 26 Закону України від 15.11.1996 р. № 504/96-ВР «Про відпустки»
Щодо відпустки на підставі ч. 4 ст. 12 Закону №2136, то її надають в обовʼязковому порядку працівнику, який виїхав за межі території України або набув статусу внутрішньо переміщеної особи (ВПО). Наразі працівниця ще не виїхала за кордон, тому не має на неї права.
👌Сервіс «Особистий Консультант» – це письмові безлімітні швидкі відповіді (від 15 хвилин) на професійні питання.
Отримайте доступ до сервісу, оформивши передплату у пакетах «Професіонал», «Преміум» або «Преміум ПРО».
Джерело: kadroland
Шаблони та зразки документів
Статті та консультації на тему:
Як оформити неоплачувану відпустку у зв'язку з продовженням воєнного стану – онлайн-помічник
Відпустки без збереження зарплати в умовах воєнного стану: умови надання, тривалість, припинення
Неоплачувані відпустки під час воєнного стану: практика надання