Повідомлення про прийняття на роботу: що має зробити роботодавець після підписання договору

Укладання трудового договору – ще не все. Роботодавець зобов’язаний подати відповідне повідомлення до ДПС.Як це зробити нагадали у податковій

Після оформлення трудового договору з найманим працівником роботодавцю необхідно повідомити Державну податкову службу про прийняття такого працівника на роботу.


Повідомлення подається до початку роботи працівника за формою, яка затверджена постановою КМУ від 17.06.2015 №413 «Про порядок повідомлення Державній податковій службі та її територіальним органам про прийняття працівника (домашнього працівника) на роботу/укладення гіг-контракту або припинення трудового договору з домашнім працівником» (зі змінами).


Це здійснює роботодавець, уповноважена ним особа або фізична особа за місцем їхнього обліку як платників єдиного внеску.


Повідомлення можна подати в електронній або паперовій (якщо не більше п’яти працівників) формі.


Надану інформацію вносять до реєстру застрахованих осіб.


Джерело: ДПС


Від редакції: Нагадаємо, що Постановою КМУ від 21.02.2025 №184 «Про внесення змін у додаток 1 до постанови Кабінету Міністрів України від 17 червня 2015 р. № 413» Уряд виклав у новій редакції додаток 1 «Повідомлення про прийняття працівника (домашнього працівника) на роботу / укладення гіг-контракту» до постанови КМУ від 17.06.2015 №413. Нова форма діє з 26.02.2025. Однак ДПС ще не розробила формат для нової електронної форми, тож подаємо повідомлення про прийняття на роботу поки за старою.


Статті та консультації на тему:


Коли подавати повідомлення до ДПС та ПФУ про прийняття працівника

Повідомлення про прийняття працівника на роботу

Повідомлення про прийняття працівника на роботу: подаємо за (не)оновленою формою

Отримуйте щодня свіжі новини та корисні подарунки 🎁👇