Як оформити направлення на ВЛК у «Резерв+» і уникнути проблем

Військовозобов’язані можуть пройти ВЛК після подання онлайн-запиту через «Резерв+». Але є нюанси: як довго чекати направлення, куди звертатися та яку відповідальність понесете, якщо не з’явитесь

29762

Як записатися на ВЛК?


1. Оновіть застосунок «Резерв+»;

2. У нижньому правому куті документа натисніть на три крапки;

3. Виберіть «Направлення на ВЛК»;

4. Перевірте та підтвердьте дані – надішліть запит;

5. Очікуйте на результат опрацювання.

Ми зібрали для вас все найголовніше у зручному відеоформаті: тижневі огляди, короткі пояснення змін у законодавстві, практичні інструкції. Дивіться Відео у будь-який зручний момент – вдома, на роботі чи в дорозі!

Як вибрати медзаклад?


Наразі заклад на проходження ВЛК вибиратиметься той, який закріплений за ТЦК, у якому перебуваєте на обліку.


Проте, якщо ви долучаєтесь до Сил оборони на службу за контрактом, маєте змогу вибрати місце проходження:


  1. за фактичним місцем проживання;
  2. за зареєстрованим місцем проживання;
  3. у ВЛК бригади, з якою планується контракт.


Як вибрати дату ВЛК?


Наразі вибрати дату самостійно не вдасться. Слот призначається автоматично реєстром «Оберіг» і буде відображений у направленні після його отримання.


Подав запит – коли отримаю направлення?


Впродовж доби ТЦК мають підписати запит. Проте якщо навантаження буде високим, процес може тривати дещо довше.


Скільки діє направлення?


Отримане в застосунку «Резерв+» направлення на ВЛК відображатиметься 15 днів.


Якщо за цей час комісію не вдасться пройти, направлення зникне та з'явиться можливість подати запит повторно.

Вам стане у нагоді мінікурс від kadroand: Кому (не) потрібно проходити ВЛК до 05.06.2025

Якщо не встигну пройти – чи буде штраф?


Відповідальність за непроходження ВЛК визначається:


  1. ст. 210 та 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення – за відмову від проходження медичного огляду;
  2. ст. 336 та 337 Кримінального кодексу України – за ухилення від військового обліку та ухилення від призову на військову службу, зокрема шляхом ухилення від проходження медичного огляду;
  3. ст. 409 Кримінального кодексу України – за симуляцію хвороби з метою ухилення від призову на військову службу.


Яку юридичну силу має електронне направлення?


Електронні та паперові направлення на ВЛК мають однакову юридичну силу. Це визначено постановою КМУ від 16.05.2024 №560 «Про затвердження Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період».


Джерело: «Резерв+»

29762

Отримуйте щодня свіжі новини та корисні подарунки 🎁👇

Коментарі132

Я взяв направлення на влк через резрв+ мені 28 , там було 2 вибора( хочу дізнатись які) мені сказали нажати 2 ,тепер направлення на ступінь придатності до дшв і тд.. так вот які там 2 вибора було, і нічого страшного не станеться?

Відповісти

На жаль, ми не можемо відповісти на таке питання.

Відповісти

Доброго дня. Якщо замовив ВЛК через резерв+ і там пише наприкад починається огляд 26 числа, але мені не виходить і я можу пройти 27. то чи дійсне буде направлення на ВЛК через резерв+? Який термін дії даного направлення? Дякую

Відповісти

Так, буде дійсне

Відповісти
Показати всі (2)

Добрий ранок!
В мене бронювання відстрочка від роботи вже як 2 роки. Також я багатодітний батько.
Але вчора вилізло в Резерві+, що я не з'явився вчасно на ВЛК і мені штраф 8500 грн. якщо не сплачу за 40 днів то спишуть від 35 тис примусово і заблокують КАРТКИ.
Також ТЦК передали дані до поліції щоб скласти на мене протокол.
Скажіть, будь ласка, що мені робити, в мене є бронь. Я знаю коли в людини бронь то ВЛК можна не проходить.
Що мені робити? Йти в ТЦК і що там казати? Чи звертались на Гарячу лінію чи що робити?
Мені наповнення пройшло на ВЛК через Резерв +. І ось через деякий штраф штраф прийшов. В мене бронь і відстрочка, я не задумувався що мені ще потрібно йти на ВЛК.

Відповісти

Уточнііть, чи маєте ви статус "обмежено придатний".
Якщо так, то порушення є, адже до 5 червня ви поаинні були пройти ВЛК.
В такомц разі краще сплатити штраф.
Якщо ж ви не були визнані обмежено придатним і не отримували повістку, то йдіть до ТЦК, кажіть, що нічого не порушували

Відповісти

Можна дізнатися як що у мене бронювання є від роботи до середини грудня мені потрібно проходити ВлК щоб мені не прийшло порушення за влк

Відповісти

Якщо не будо повістки, направлення і у вас немає статусу "обмежено придаьний", то підстав для штрафу немає

Відповісти

У повідомленні на проходження ВЛК написано взяти фото 3 на 4 та паспорт. Питання якщо в мене є бронювання чи потрібно фото в такому випадку?
ВЛК вже проходив у 2024 це оновлення інформації.

Відповісти

На це питання може відплвісти лише ваша ВЛК

Відповісти

Замовив направлення на влк через резерв +.Отримав на проходження з з 23.10.25.Дані в мене уточнено вчасно раніше але проходив в 2023 р,але дані не внесли в резерв+.Є бронювання і на роботі сказали що треба пройти знову для внесення в резерв+.Прийшов сьогодні показав направлення але мені сказали що великі черги і треба записуватись в реєстратура.Запис аж на грудень.Чи будуть якісь штрафи?

Відповісти

Раджу попросити у ВЛК відмітку щодо неможливосі вчасно пройти ВЛК

Відповісти

Сформував направлення на ВЛК через Резерв+. У мене бронь/відстрочка. Всіх лікарів пройшов, в останньому - терапевт зробив висновок, підписав, і залишив собі. Обіцяли, що дата ВЛК в Резерв+ оновиться автоматично. Але пройшов тиждень, нічого не змінилось. Потрібно ще щось зробити, щоб оновилась дата ВЛК в Резерв+?
Дякую!

Відповісти

Це питання вам варто уточнити безпосередньо за місцем проходження ВЛК.

Відповісти

Стукнуло 25 років, додому прийшла повістка на ВЛК, я її не отримав, бо живу не там. Маю відстрочку по навчанню. Чи треба проходити ВЛК, чи як воно має відбуватись?

Відповісти

Ні, поки діє відстрочка, ВЛК можна не проходити.
Але явка за повісткою обов'язкова.

Відповісти

Сформував направлення на влк через резерв+. У мене бронь/відстрочка. Черги у лікарні космічні, схоже що не встигну пройти ВЛК вчасно. Чи треба звертатись в тцк і просити відтермінування? Чи може загрожувати штраф і проблеми з відстрочкою?

Відповісти

Ні, в цьому разі ні штраф, ні проблеми з відстрочкою не загрожують.

Але краще зверніться до ТЦК для продовження строку продовження ВЛК

Відповісти

В резерві зареєструвався вчасно, Офіцер запасу, в резерві був придатний до військової служби. Прийшло сповіщення, що мене розшукує ТЦК та СП щоб скласти протокол про порушення військового обліку. Причина не пройшов ВЛК, запит в резерві ніякого сповіщення що треба пройти не було до 22. 08.25 а зʼявився протокол. Де моє порушення обліку?

Відповісти

А чи не було у вас попереднього висновку ВЛК "обмежено придатний у військовий час"?

Відповісти
Показати всі (2)

Подав два дні назад заявку на проходження ВЛК, в резерві, і нічого не відбувається, де я побачу відповідь на неї?, і що далі робити?

Відповісти

Повинні бачити у Резерв +.
Подайте ще раз

Відповісти

Підкажіть, що необхідно представити роботодавцю, щоб дні проходження ВЛК, були офіційно враховані, та оплачені?, заяву на ВЛК буду подавати в електронному вигляді

Відповісти

Особи, які направляються відповідними районними (міськими) ТЦК на медогляд (медобстеження в амбулаторних
чи стаціонарних умовах), лікування, звільняються від роботи на час, необхідний для виконання зазначених обов’язків та перебування в лікувальному ЗОЗ, із збереженням за такими громадянами місця роботи, займаної посади та середньої зарплати (ч. 2 ст. 21 Закону № 2232).
1. Наказ про увільнення від роботи.
Якщо працівник сформував е-направлення, треба зробити та роздрукувати скрін або фото екрана з відображенням
направлення на ВЛК. У наказі про увільнення як підставу вказують: «Направлення на військово-лікарську комісію,
сформоване в Резерв+».
2. Наказ про оплату днів відсутності.
Після завершення ВЛК дані автоматично передаються до ТЦК. Оновлений ВОД буде доступний у Резерв+.

Відповісти

22 года, «обмеженно придатний» и случайно в резерв+ оформил направление на ВЛК, если за 15 дней я его не пройду, оно просто аннулируется и не будет каких либо штрафов или розыска?

Відповісти

Не повинно бути

Відповісти

Доброго дня, сформував випадково електронне направлення в резерв +, повісток не надходило, чи буде штраф/розшук за це? можливо хтось стикався з такою проблемою

Відповісти

Може бути за непроходження ВЛК

Відповісти
Показати всі (1)

У мене третя група інвалідності. Зараз перебуваю на тривалому лікарняному після складної операції. Викликали повісткою до тцк для уточнення даних і наголосили, що через місяць спливає термін придатності висновку влк за 2024 р. Ще потрібно мені взагалі проходити цю влк. Статусу обмежено придатний не маю.

Відповісти

За повісткою з'явитись треба, але осіб з інвалідністю з великою ймовірністю не направлятимуть на ВЛК

Відповісти

Доброго дня. Отримав навправлення на ВЛК в резерв+ але так і не пройшов його. Після 15 днів воно не зникло з додатку. Це порушення правил обліку і очікувати розшуку? обмежнно придатний, оновлювався вчасно.

Відповісти

Так, це порушення

Відповісти
Показати всі (3)

Добрий вечір. Отримав направлення на ВЛК через Резерв+. Не зміг на протязі місяця туди попасти. Але направлення в Резерв+ досі є, вже більше місяця. Чи воно ще дійсне?

Відповісти

Якщо є, то дійсне

Відповісти

Бажаю міцного! Пройшов гарнізону ВЛК,де вказали "Потребує стаціонарного обстеження,з метою переогляду". З 11.07.25 так і не отримав направлення на госпіталь. Медики кажуть що в електронній черзі немає вільних місць. І коли вони з'являться невідомо. Чи можливо таке? Бо діагноз у мене складний. В мене щодня відбувається відмирання блоку таранної кістки. Чи можливо в такій ситуації щоб направили на госпіталь за місцем проживання поки очікую на це обстеження?

Відповісти

На жаль, ми не маємо змоги консультувати з таких питань

Відповісти

Доброго дня!Мій чоловік військовий 02.07.2025 написав рапорт в ТЦК на проходження ВЛК.В ТЦК сказали що він записаний на 28.07.2025р підтверджуючих документів не дали.електронне направлення в резерв плюс досі не прийшло.Як він має в частині доказувати що він дійсно має такого то числа їхати на ВЛК?

Відповісти

Добрий день. Направлення на ВЛК для військовослужбовців видає: командир військової частини, начальник медичної служби частини. Також, на ВЛК можуть направити: начальники штатних ВЛК, керівники територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП), а також органи військового управління або підрозділи Військової служби правопорядку Збройних Сил України. В окремих випадках, направлення може видаватись закладом охорони здоров'я, де військовослужбовець проходить лікування. Тож у наведеній ситуації через Резерв+ не вийде одержати направлення на ВЛК.

Рапорт до речі можна подати в письмовому вигляді, або через мобільний додаток Армія+

Відповісти

Добрий день.Я як медик,стою на обліку.Влк потрібно 1 раз в рік жінкам також проходити?Чи достатньо оновити просто в резерв+.І щоб подати результати влк в тцк,треба записуватись в електронну чергу?

Відповісти

Добрий день! Дякуємо за запитання. Ваша ситуація потребує більш повноцінної консультації. Радимо звернутись до спеціалістів з сервісу "Особистий консультант" (https://kadroland.com/events/259/683) або замовити Індивідуальну консультацію (https://kadroland.com/online-konsultaciya) у наших провідних спеціалістів. Сервіс працює цілодобово, 24/7, а відповіді надаються вже від 15 хвилин! Гарного дня і приємного навчання! 📝

Відповісти