Кому (не) потрібно проходити ВЛК до 05.06.2025

Залишилось трохи більше ніж місяць і ТЦК матиме право накладати штрафи за не проходження ВЛК. Хто ризикує отримати штраф, а кому не потрібно проходити ВЛК?

74045


  1. Хто має пройти ВЛК до 05.06.2025
  2. Хто ініціює проходження ВЛК
  3. Хто може не проходити ВЛК
  4. Яким буде покарання за не пройдене ВЛК


Хто має пройти ВЛК до 05.06.2025


Обов’язок проходження ВЛК встановлено для громадян України віком від 25 до 60 років, які були визнані обмежено придатними (п. 2 р. ІІ Закону України від 21.03.2024 № 3621-IX «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення прав військовослужбовців та поліцейських на соціальний захист»).


Але це не стосується осіб з інвалідністю.


Військову-лікарську комісію слід пройти до 05 червня 2025 року.


Хто ініціює проходження ВЛК


Важливо, що раніше обмежено придатна особа могла чекати повістку ТЦК та направлення на ВЛК, а ВЛК слід було пройти до 04.02.2025 (включно). Ми розповідали, що в обмежено придатних осіб немає обов’язку ініціювати проходження ВЛК. Це повинен зробити сам ТЦК, надіславши повістку.


Проте, після лютневих змін такий обов’язок з’явився саме у громадян, що є обмежено придатними.


Тепер громадяни, що мають статус обмежено придатних, повинні самостійно звернутися до ТЦК або через електронний кабінет призовника, військовозобов’язаного та резервіста (тобто у Резерв+) отримати направлення на військово-лікарську комісію для проходження медичного огляду.


Після отримання такого електронного направлення в Резерв+ можна звертатися безпосередньо у медичний заклад, що зазначений у направленні. При отриманні електронного направлення звертатися до ТЦК потреби немає.

Увага! Обмежено придатні особи, що звертаються до ТЦК із заявою про надання відстрочки, можуть направлятися на ВЛК

Невиконання обов’язку щодо проходження ВЛК до 5 червня поточного року тягне за собою ризик штрафу до 25 500 грн.


Хто може не проходити ВЛК


До 5 червня не потрібно проходити ВЛК особам, які:


  1. були визнані свого часу обмежено придатними, але ще не досягли 25 років;
  2. мають статус особи з інвалідністю.


Усі інші обмежено придатні особи зобов’язані самостійно звернутися до ТЦК або згенерувати направлення на ВЛК через Резерв+.


При цьому, слід врахувати, що до 5 червня потрібно не просто отримати направлення на ВЛК, а вже пройти повторну ВЛК для визначення придатності до служби.


Яким буде покарання за не пройдене ВЛК


Непроходження ВЛК у встановлений строк може стати підставою для штрафу в розмірі від 17000 грн до 25500 грн.


Отже, не зволікайте. Ближче до червня і ТЦК, і лікарі ВЛК будуть перевантажені (хоча вже й зараз доводиться чути про те що ВЛК перевантажені), тому можна просто не встигнути пройти ВЛК. Вірогідність того, що строк проходження ВЛК знову перенесуть, як це було в лютому, досить низька.


Джерело: kadroland


Статті на тему:


Нові строки ВЛК, звільнення від ВЛК деяких категорій та ініціатива проходження: новий Закон

Оскарження штрафу ТЦК: аналіз позитивного рішення суду щодо неявки за повісткою

Розпорядження про виклик до ТЦК: як виконати та що робити, якщо надійшло із запізненням

74045

Отримуйте щодня свіжі новини та корисні подарунки 🎁👇

Коментарі184

Я иду в определеную часть служить и мне нужно пройти влк в тцк,выпустят ли меня с тцк после прохождения влк?

Відповісти

Якщо самі візьмете направлення і у вас немає порушень, то випустять.

Беріть направлення через Резерв. В такому випадку не треба відвідувати ТЦК

Відповісти

Дата проходження ВЛК - 2023р.Статус - придатний. У Військово- обліковому документі стоїть дата наступного проходження ВЛК - 2028 рік. Чи потрібно зараз його проходити?

Відповісти

Якщо ТЦК вручить направлення, потрібно.
Самому ініціювати не потрібно.

Відповісти

Доброго дня. Чи потрібно проходити влк, жінка медик яка наразі у відпустці по догляду за дитиною до трьох років, останнє влк придатна дія якого завершилась рік назад.?!повістки не було.

Відповісти

Ні, якщо повістки не було, не повинна

Відповісти

Доброго дня, хочу запитати чи потрібно Чоловіку проходити ВЛК щоб продлити відстрочку коли Дітям немає 18 років . чи це потрібно кожного року проходити ВЛК для Відстрочки ?,

Відповісти

Ні, не потрібно.

Відповісти

Є відстрочка загинув брат чи потрібно проходити влк кожного року?

Відповісти

Так, якщо було направлення ТЦК

Відповісти

Батьки інв 2гр.Оформив догляд.Чи треба ВЛК,якщо є мед.комісія.

Відповісти

Ні, якщо у військовозобов"язаного немає статусу "обмежено придатний"

Відповісти

Батьки івн.2гр.Оформлено догляд.Чи обов'язково ВЛК,чкщо є мед.комісія.

Відповісти

Ні, якщо не було статусу "обмежено придатний"

Відповісти

Батьки івн.2ґр.Оформив догляд.Чи треба пройти ВЛК,якщо є мед.комісія.

Відповісти

Ні, якщо не було статусу "обмежено придатний"

Відповісти

Працевлаштовується призовник (2004 р.н.), у витязі з Резерв + статус - непридатний у мирний час, обмежено придатний у воєнний час. Такий статус скасовано. Чи потрібно йому було проходити ВЛК? чи потрібно зараз оновити дані в ТЦК?

Відповісти

До 25 років не потрібно проходити ВЛК тим, хто має стасус "Обмежено придатний"
Такого документу цілком достатньо для прийняття на роботу

Відповісти

Статус 'обмежено придатний', має відстрочку 'многодетний батька', сім'я виїхала за межи України, в резерв + дані всі внесені стосовно зміни місця проживання, але в зв'язку з неможливістю проходження ВЛК до 05.06.2025р. об'явлен в розшук з адмін.штрафом 8.5 тис.грн. Можливості вирішення проблем із статусом 'розшук', та адмінштрафа. Дякую.

Відповісти

Можете спробувати звернутися до адвоката для вирішення цього питання, але обов'язок пройти ВЛК був у всіх обмежено придатних. Тому, на жаль, з Вашого боку є порушення, проте строк притягнення до відповідальності спливає через 3 місяці з моменту виявлення порушення.

Відповісти
Показати всі (1)

Чи потрібно проходити ВЛК звичайним військовозобов'язаних (без статусу обмежено придатний)?

Відповісти

Потрібно, якщо є повістка про виклик до ТЦК і направлення ТЦК

Відповісти

Чи потрібно проходити ВЛК заброньованим " на період мобілізації"

Відповісти

Ні, якщо це не обмежено придатні

Відповісти

Про себе: обмежено придатний, маю відстрочку, знаходжусь за кордоном, отримав в резерв+ сповіщення, що мене розшукує поліція, бо треба пройти ВЛК.

Питання: які мої подальші дії, щоб уникнути штрафів-санкцій? невже треба їхати за тисячі кілометрів в Україну, щоб пройти той ВЛК, маючи відстрочку? якщо, наприклад, в мене колись вийде вирватися в Україну, для проходження ВЛК, чи значить це, що перший наряд поліції зніме мене з транспорту і повезе в найближчий ТЦК, незалежно чи їду я у ТЦК, де я зареєстрований ?

Відповісти

Чи повідомляли Ви, що змінили місце проживання? Це одна з підстав для штрафу.
І так, обмежено придатні громадяни України повинні були пройти ВЛК до 5 червня.

"Розшук" можна зняти за допомогою адмокатів, але це не гарантія, що не прийде повторний.

Відповісти
Показати всі (1)

Доброго дня був придатний,влк дісне 5років,чи буде штраф що непройшов повторно влк ?

Відповісти

Ні, якщо не мали статусу "обмежено придатний", не отримали повістки і направлення на ВЛК

Відповісти

Вітаю, маю бронювання з 2023 року, остання влк в 2016 році ( придатний) Зараз у резерв + зʼявилось повідомлення про розшук по причині ухилення від влк. Невже 560 постанов КМУ дозволяє складати протоколи ?

Відповісти

Протоколи дозволяє складати КУпАП

Відповісти

Якщо в мене 5 дітей і я не доприйшов Влк чи буде штраф.

Відповісти

Кількість дітей не впливає на штрафи. Слід розуміти, чи вам видавали направлення на ВЛК, чи оформлена у вас відстрочка, чи маєте ви статус "Обмежено придатний"

Відповісти

Доброго дня,таке питання,24 роки,25 років буде в жовтні,маю статус обмежено придатний,31 січня,зʼявлявся по повісткі в тцк,на проходження влк,на влк,сказали комісію проходити не потрібно,прийдете як буде 25 років,на даний момент повістки не було,а в резерві з 04.07.2025 року світиться,вас розшукує ТЦК

Відповісти

На жаль, для з"ясування причин появи такого статусу є лише два шляхи: самостійно з"явитися до ТЦК або зробити адвокатський запит

Відповісти

Проходили ВЛК, як обмежено придатні до 5.06. Але дані так і не оновилася. Медзаклад на запит відповіли, що це лікарська таємниця. Що робити, підкажіть будь ласка? Чи може довірена особа звернутися в медзаклад? Чи нададуть їй довідку про проходження ВЛК? Чи як вимагати, щоб дані передали в ТЦК? Дякую.

Відповісти

До лікарні може звернутися безпосередньо військовозобов'язана особа.

Відповісти

Вітаю! Підкажіть будьласка, що робити, якщо дані про проходження ВЛК не оновилася у Резерв+?ТЦК на запит відповіли, що в них інформація про проходження відсутня.

Відповісти

Доброї ночі. Звернутися до лікарні де проходили ВЛК

Відповісти

Коли стаєш на облік в іншому тцк,в 22 роки можуть дати направлення на ВЛК,і чи мені треба його проходити? Допоможіть

Відповісти

Вітаю, Олександре! Залежить від того, який висновок ВЛК у вас був, коли проходили приписку у своєму ТЦК. Якщо тоді були визнані обмеженно придатним до військової служби (непридатнй у мирний час, обмеженно придатний у воєний), то ви також маєте обов'язок пройти ВЛК. Обмеженно придатних за законодавством можна мобілізувати і до досягнення 25 років, АЛЕ лише у тилові частини забезпечення, ТЦК, військові навчальні заклади, навчальні центри.

Відповісти