Чи включати до списків і чи повідомляти ТЦК про осіб з інвалідністю

Підкажіть, якщо працівнику з народження встановлено інвалідність довічно. Військовий облік по ньому не ведемо, в списки не включаємо і в ТЦК жодні повідомлення не подаємо, вірно?

👆 Таке питання надійшло до сервісу «Особистий Консультант», наші експерти ретельно працювали над ним та надали вичерпну відповідь🕵️:


Ні, це не зовсім вірно.


Статус особи з інвалідністю сам по собі ніяк не впливає на ведення чи не ведення військового обліку стосовно такої особи. Важливо те, чи є особа військовозобов’язаною.


Відповідно до Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, затверджений постановою КМУ від 30.12.2022 № 1487 (далі – Порядок № 1487) включати до списків та подавати повідомлення про зміну облікових даних, в т.ч. прийняття і звільнення повинні усі юридичні особи стосовно своїх працівників (студентів), які є призовниками, військовозобов’язаними та резервістами.

Законодавство не чекає. Ми оновлюємо довідники першими – дивіться, завантажуйте, дійте упевнено!

Якщо особу з інвалідністю виключили з військового обліку вона не входить до категорії призовників, військовозобов’язаних і резервістів. В такому разі дані особи не потрібно включати до списків і надсилати до ТЦК повідомлення про прийняття, звільнення і зміну облікових даних.


Якщо особу з інвалідністю не виключали з військового обліку, вона є військовозобов’язаною і стосовно такої особи потрібно вести військовий облік, а отже повідомляти ТЦК про прийняття, звільнення чи зміну облікових даних, а також включати інформацію про таку особу до списків (додаток 5 до Порядку №1487) та враховувати у відомості (додаток 12 до Порядку №1487).


👌Сервіс «Особистий Консультант» – це письмові безлімітні швидкі відповіді (від 15 хвилин) на професійні питання.

Отримайте доступ до сервісу, оформивши передплату у пакетах «Професіонал», «Преміум» або «Преміум ПРО».


Джерело: kadroland


Шаблони та зразки документів:


Списки персонального військового обліку військовозобов’язаних та резервістів офіцерського складу (додаток 5)

Списки персонального військового обліку призовників (додаток 5)

Списки персонального військового обліку військовозобов’язаних (резервістів) рядового, сержантського та старшинського складу (додаток 5)

Відомість оперативного обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів (додаток 12) з 18.05.2024


Статті на тему:


Звіряння з ТЦК: коли і як виконати підприємству

ТОП-5 відповідей щодо ведення Списків військового обліку

Заповнення списків персонального військового обліку, якщо є тільки електронний військово-обліковий документ

Отримуйте щодня свіжі новини та корисні подарунки 🎁👇