👆 Таке питання надійшло до сервісу «Особистий Консультант», наші експерти ретельно працювали над ним та надали вичерпну відповідь🕵️:
Ні, це не зовсім вірно.
Статус особи з інвалідністю сам по собі ніяк не впливає на ведення чи не ведення військового обліку стосовно такої особи. Важливо те, чи є особа військовозобов’язаною.
Відповідно до Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, затверджений постановою КМУ від 30.12.2022 № 1487 (далі – Порядок № 1487) включати до списків та подавати повідомлення про зміну облікових даних, в т.ч. прийняття і звільнення повинні усі юридичні особи стосовно своїх працівників (студентів), які є призовниками, військовозобов’язаними та резервістами.
Законодавство не чекає. Ми оновлюємо довідники першими – дивіться, завантажуйте, дійте упевнено!
Якщо особу з інвалідністю виключили з військового обліку вона не входить до категорії призовників, військовозобов’язаних і резервістів. В такому разі дані особи не потрібно включати до списків і надсилати до ТЦК повідомлення про прийняття, звільнення і зміну облікових даних.
Якщо особу з інвалідністю не виключали з військового обліку, вона є військовозобов’язаною і стосовно такої особи потрібно вести військовий облік, а отже повідомляти ТЦК про прийняття, звільнення чи зміну облікових даних, а також включати інформацію про таку особу до списків (додаток 5 до Порядку №1487) та враховувати у відомості (додаток 12 до Порядку №1487).
👌Сервіс «Особистий Консультант» – це письмові безлімітні швидкі відповіді (від 15 хвилин) на професійні питання.
Отримайте доступ до сервісу, оформивши передплату у пакетах «Професіонал», «Преміум» або «Преміум ПРО».
Джерело: kadroland
Шаблони та зразки документів:
Списки персонального військового обліку призовників (додаток 5)
Статті на тему:
Звіряння з ТЦК: коли і як виконати підприємству