👆 Таке питання надійшло до сервісу «Особистий Консультант», наші експерти ретельно працювали над ним та надали вичерпну відповідь🕵️:
Працівника слід обліковувати в Списках рядового, сержантського, старшинського складу.
За загальним правилом, щоб визначитися, до якої групи Списків віднести працівника, слід проаналізувати його військове звання, наведене у військово-обліковому документі, з огляду на військові звання, визначені ч. 2 ст. 5 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» від 25.03.1992 № 2232-XII (далі – Закон №2232).
Водночас в чинній редакції Закону №2232 відсутнє звання «єфрейтор».
Постійні перевірки та нові вимоги до ВО – стрес? Ми готові підтримати вас на кожному кроці. Ваш Консультант з ВО чекає запитання
За загальнодоступною інформацією після 1991 року в Україні замість «єфрейтор» ввели звання «старший солдат». Відповідно до ч. 2 ст. 5 Закону №2232 військове звання «старший солдат» відноситься до рядового складу. Отже, за аналогією працівника з військовим званням «єфрейтор» обліковуватимемо в Списках персонального військового обліку рядового, сержантського, старшинського складу.
Причому змінювати військове звання на «старший солдат» в Списках не потрібно. Також працівник не повинен оновлювати військове звання.
👌 Сервіс «Особистий Консультант» — це письмові безлімітні швидкі відповіді (від 15 хвилин) на професійні питання. Отримайте доступ до сервісу, оформивши передплату у пакетах «Професіонал», «Преміум» або «Преміум ПРО».
Джерело: kadroland
Шаблони та зразки документів:
Списки персонального військового обліку призовників (додаток 5)
Списки персонального військового обліку військовозобов’язаних та резервістів з числа жінок
Статті на тему: