Насамперед скорочена тривалість робочого часу означає зменшення норми годин роботи порівняно із законодавчо встановленим максимумом. При цьому оплата праці проводиться у повному обсязі, як за звичайний оклад.
У період воєнного стану для працівників, зайнятих на об’єктах критичної інфраструктури (оборона, забезпечення життєдіяльності населення), тривалість робочого часу не може перевищувати 40 годин на тиждень. Це закріплено у
ч. 2 ст. 6 Закону України від 15.03.2022 № 2136-IX «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану».
Відповідно до ст. 51 Кодексу законів про працю, скорочена тривалість робочого часу встановлюється для таких категорій:
- учні віком 14–15 років, які працюють під час канікул, – до 24 годин на тиждень;
- учні, які працюють протягом навчального року у вільний від навчання час, – не більш ніж половина максимальної норми, встановленої для відповідного віку;
- для працівників, зайнятих на роботах зі шкідливими умовами праці, – не більш як 36 годин на тиждень.
Джерело: Держпраці
Від редакції: також законодавством встановлюється скорочена тривалість робочого часу для окремих категорій працівників (учителів, лікарів та інших).
На відміну від скороченої тривалості, неповний робочий час передбачає пропорційну оплату праці залежно від відпрацьованих годин. Його запровадження можливе за домовленістю між роботодавцем і працівником.
Стаття на тему:
Скорочений робочий час: кому і як встановлюють
Щоб швидко впоратися зі складними обчисленнями та розрахунками, скористайтеся нашими онлайн-калькуляторами для роботи кадровика!