Записи в трудову книжку: коли роботодавець зобов’язаний їх робити

Попри перехід до електронного обліку, стаття 48 КЗпП передбачає обов’язок роботодавця вносити записи до паперової трудової книжки, якщо цього вимагає працівник. Які саме записи потрібно робити – пояснили фахівці Держпраці

Чи зобов’язаний роботодавець вносити записи до трудової книжки, яка зберігається в працівника?

Фахівці Держпраці роз’яснили, що 2021 року до Кодексу законів про працю (далі – КЗпП) було внесено зміни, які запровадили облік трудової діяльності працівника в електронній формі в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Перебуваєте у постійних пошуках довідкової інформації? Тоді мерщій до розділу Довідники! Бібліотека довідників повсякчас доповнюється, а головне, що інформація, розміщена тут, відповідає всім нормам чинного законодавства!

Проте стаття 48 КЗпП передбачає, що роботодавець на вимогу працівника зобов’язаний вносити до трудової книжки, що зберігається у працівника, записи про:


  1. прийняття на роботу;
  2. переведення;
  3. звільнення;
  4. заохочення;
  5. нагороди за успіхи в роботі.


Окремо в статті 144 КЗпП зазначено, що заохочення працівникам оголошуються наказом або розпорядженням в урочистій обстановці, а також на вимогу працівника, якщо трудова книжка зберігається в нього, заносяться до його трудової книжки.


Джерело: Держпраці


Стаття на тему:


Паперова трудова книжка: зберігання та внесення записів у перехідний період

Отримуйте щодня свіжі новини та корисні подарунки 🎁👇