Бронювання понад ліміт: як діяти підприємству, щоб не втратити статус критично важливого

Як роботодавцю врегулювати ситуацію з перевищенням квоти бронювання через звільнення незаброньованого працівника – позиція Міноборони

Позицію Дії ми висвітлювали тут.


І ось вже за кілька днів маємо позицію Міноборони. Його фахівці у листі від 10.04.2025 220/25/ВихЗВГ/145 роз’яснюють, що відповідно до Порядку бронювання військовозобов'язаних на період мобілізації та на воєнний час, затвердженого постановою КМУ від 27.01.2023 №76 та вимог Порядку бронювання військовозобов'язаних за органами державної влади, іншими державними органами, органами місцевого самоврядування та підприємствами, установами і організаціями на період мобілізації та на воєнний час, затвердженого постановою КМУ від 04.02.2015 №45 критично важливі підприємства можуть бронювати військовозобов'язаних працівників в межах визначених лімітів.


На думку фахівців Міноборони підприємство зобов'язане самостійно вжити заходів для приведення кількості заброньованих працівників у відповідність до встановленого ліміту.

Постійні перевірки та нові вимоги до ВО – стрес? Ми готові підтримати вас на кожному кроці. Ваш Консультант з ВО чекає запитання.

Перевищення встановленого відсотка заброньованих працівників може призвести до втрати статусу критично важливого підприємства та анулювання всіх відстрочок від призову.



Джерело: Міноборони, Кадровик.ua


Від редакції: Перераховувати та анульовувати вже видані бронювання законодавство не вимагає. Але, як бачимо, намічається тенденція щодо необхідності перегляду заброньованих, щоб у моменті на підприємстві не було перевищення 50% / 75% ліміту. Радимо ознайомитися із нашим мінікурсом Квота на бронювання: чи доведеться анулювати бронь і як сумісники впливають на кількість.

Отримуйте щодня свіжі новини та корисні подарунки 🎁👇