Лікарняний суміснику: у яких випадках подається копія документа

У листі ПФУ від 08.04.2025 №2800-030401-8/23408 роз’яснив, що для отримання страхових виплат за місцем роботи за сумісництвом працівник має подати довідку про середню зарплату з основного місця роботи, а також копію лікарняного. Ця вимога стосується листків непрацездатності у паперовому вигляді. У разі ж оформлення е-лікарняного, він автоматично передається всім страхувальникам, з якими особа перебуває у трудових відносинах

У листі ПФУ від 08.04.2025 №2800-030401-8/23408 йдеться, що пунктом 30 Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, затвердженому постановою КМУ від 26.09.2001 №1266 передбачено, що обчислення середньої заробітної плати (суми заробітної плати) здійснюється страхувальниками окремо за основним місцем роботи, за сумісництвом та за місцем (місцями) провадження іншого виду (видів) діяльності, у разі коли на момент настання страхового випадку застрахована особа:


  1. працює за сумісництвом;
  2. на умовах цивільно-правового договору;
  3. провадить підприємницьку або іншу діяльність, пов’язану з отриманням доходу безпосередньо від такої діяльності.

Розрахунковий період у такому разі визначається за кожним місцем роботи окремо

Страхові виплати та оплата перших п’яти днів тимчасової непрацездатності за рахунок коштів роботодавця здійснюються на підставі виданого в установленому порядку листка непрацездатності.


Якщо особа працює на кількох роботах за сумісництвом, додатково додаються довідки про середню заробітну плату за місцями роботи за сумісництвом.


При наданні страхової виплати за місцем роботи за сумісництвом застрахованій особі необхідно надати довідку про середню заробітну плату за основним місцем роботи та у разі видачі листка непрацездатності у формі документа на папері – його копію, засвідчену підписом керівника та скріплену печаткою (у разі наявності) за основним місцем роботи.

Щоб швидко впоратися зі складними обчисленнями та розрахунками, скористайтеся нашими онлайн-калькуляторами для роботи кадровика!

У разі формування електронного листка непрацездатності, такий листок непрацездатності надсилається страхувальникам, з якими застрахована особа перебуває у трудових відносинах за основним місцем роботи та за сумісництвом через кабінет страхувальника на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду.

Застрахована особа у цьому випадку надає за місцем роботи за сумісництвом лише довідку про середню заробітну плату за основним місцем роботи

У ПФУ зазначили й те, що застрахована особа, яка має право на пільгу, при визначенні розміру допомоги по тимчасовій непрацездатності ще додає копії відповідних посвідчень чи інших документів, які підтверджують право на пільгу.



Джерело: лист ПФУ від 08.04.2025 №2800-030401-8/23408

Отримуйте щодня свіжі новини та корисні подарунки 🎁👇