👆 Таке питання надійшло до сервісу «Особистий Консультант», наші експерти ретельно працювали над ним та надали вичерпну відповідь🕵️:
Все залежить від домовленості між працівником та роботодавцем.
Так, відповідно до п. 12 Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, затвердженого постановою КМУ від 30.12.2022 №1487 (далі – Порядок № 1487), підвищення кваліфікації осіб, відповідальних за ведення військового обліку, здійснюється не рідше одного разу на п’ять років.
При цьому підвищення кваліфікації осіб, відповідальних за ведення військового обліку на підприємствах, в установах та організаціях, здійснюється на договірних засадах закладами освіти, що провадять освітню діяльність з підвищення кваліфікації працівників та мають ліцензії на відповідну діяльність за програмами підготовки.
Правові, організаційні та фінансові засади функціонування системи професійного розвитку працівників визначає Закон України від 12.01.2012 № 4312-VI «Про професійний розвиток працівників». Також згадка про певні гарантії для працівників, що направляються для підвищення кваліфікації, міститься в ст. 122 Кодексу законів про працю України.
Водночас Порядок № 1487 не визначає тип навчання: очне, заочне, дистанційне, формальне професійне, неформальне професійне тощо. Отже, процес навчання буде залежати від організатора навчання.
Зауважимо, що більшість навчань проходить у вигляді неформального професійного навчання і провадиться у вигляді прослуховування онлайн лекцій (наживо чи в запису) та складання тестів.
Увага! Контролери з ТЦК вже звертають увагу на наявність в осіб, які ведуть військовий облік, чинних сертифікатів держзразка. Повністю закрити це питання і застрахуватися від штрафу допоможе наш Курс Професія. Підвищення кваліфікації осіб, відповідальних за ведення військового обліку (із Сертифікатом держзразка). Обов'язково долучайтеся
В такому випадку процес навчання організовується за домовленістю між працівником та роботодавцем, оскільки лекційні матеріали доступні в запису. Отже, опанувати матеріал можна в будь-який зручний для працівника час.
В наказі можна зазначати:
навчання здійснюється переважно у позаробочий час або у зручний для працівника і роботодавця час, без шкоди виконанню основних трудових обов’язків
Якщо заняття проходять в робочий час, можна скласти графік проходження навчання.
👌 Сервіс «Особистий Консультант» — це письмові безлімітні швидкі відповіді (від 15 хвилин) на професійні питання.
Отримайте доступ до сервісу, оформивши передплату у пакетах «Професіонал», «Преміум» або «Преміум ПРО».
Джерело: kadroland
Шаблони та зразки документів:
Наказ про покладання обов'язків із ведення військового обліку
Наказ про припинення та покладання обов’язків із ведення військового обліку (переведення)
Наказ про виконання обов’язків з ведення військового обліку в порядку суміщення
Статті на тему:
Заступник відповідального за військовий облік: чи треба підвищувати кваліфікацію