👆 Таке питання надійшло до сервісу «Особистий Консультант», наші експерти ретельно працювали над ним та надали вичерпну відповідь🕵️:
На час воєнного стану дистанційну роботу можна оформити заявою та наказом – ч. 11 ст. 60-2 КЗпП. Тобто можна обійтися без укладення письмового трудового договору.
Утім набагато простіше все ж скористатися затвердженою Мінекономіки типовою форму трудового договору про дистанційну роботу (див. наказ від 05.05.2021 № 913-21). Це дозволить у майбутньому не переукладати трудовий договір та прописати всі умови праці.
Якщо запроваджуєте дистанційну роботу наказом, то пропишіть умови в наказі керуючись типовою формою договору, тобто в наказі головні умови, наприклад:
- строк, на який запроваджуєте дистанційну роботу, зокрема, на період дії воєнного стану або безстроково;
- чи поширюються на працівника ПВТР;
- про обовʼязковість, не пізніше ніж за 10 днів, повідомляти один одного про зміну контактних даних, зокрема адреси місцеперебування / місця проживання, адреси електронної пошти, номерів телефону;
- чи забезпечує роботодавець працівника необхідними для виконання ним своїх обов’язків обладнанням, програмно-технічними засобами і засобами захисту інформації;
- який порядок і строки подання звітів про виконану роботу.
Та у будь-якому разі посадові обов'язки також потрібно зафіксувати у посадовій інструкції працівника та ознайомити його із нею.
В табелі обліку робочого часу, роботу працівника табелюйте як звичайну роботу – позначка «Р», якщо робота виконується на умовах повного робочого часу.
👌 Сервіс «Особистий Консультант» — це письмові безлімітні швидкі відповіді (від 15 хвилин) на професійні питання. Отримайте доступ до сервісу, оформивши передплату у пакетах «Професіонал», «Преміум» або «Преміум ПРО».
Джерело: kadroland
Шаблони та зразки документів:
Типова форма трудового договору про дистанційну роботу
Статті на тему:
Дистанційна робота: як запровадити і припинити
Надомна та дистанційна робота для батьків та відрядження для дистанційних працівників