Документи, які подає військовозобов’язаний працівник при прийомі на роботу

Які документи потрібно взяти у військовозобов’язаного працівника під час прийняття на роботу? Чи вимагати такі документи у військовозобов’язаних жінок? Чи можуть оштрафувати за прийняття на роботу без ВОД? Відповіді на ці та інші запитання у нашій новій рубриці Мінікурси від kadroland


Які документи подає особа при працевлаштуванні


Відповідно до статті 24 Кодексу законів про працю України, при укладенні трудового договору громадянин зобов'язаний подати паспорт або інший документ, що посвідчує особу, трудову книжку (у разі наявності) або відомості про трудову діяльність з реєстру застрахованих осіб. Залежно від посади, на яку приймають працівника, він повинен подати документ про освіту, кваліфікацію та стан здоров’я.


Крім того, якщо на роботу приймається призовник, військовозобов’язаний чи резервіст, він повинен подати військово-обліковий документ.


Важливо, що жінки, які мають медичну чи фармацевтичну спеціальність, також є військовозобов’язаними й повинні подати військово-обліковий документ, навіть за умови, коли жінка приймається на посаду, не пов’язану з медициною чи фармацевтикою.

Відеокурси, курси-професії, відео з підсумками тижня – і це все в одному місці! Завітайте до розділу Відео, щоб першими подивитися свіженький відеоконтент!

У якому вигляді працівник має надати ВОД


Військово-обліковий документ може бути пред’явлений в паперовому або в електронному вигляді. Якщо пред’являється електронний документ з Резерв+, працівник може роздрукувати його і надати для зберігання в особовій справі та так званих «військово-облікових» справах. Важливо, що на такій роздруківці повинен бути QR-код, доступний для зчитування.


Як і кого штрафують за прийняття на роботу без ВОД


Прийняття на роботу без ВОД призовника, резервіста або військовозобов’язаного є порушенням. Адже забороняється приймати на роботу призовників, військовозобов’язаних і резервістів без військово-облікового документу. За таке порушення під час воєнного стану може накладатися штраф в розмірі від 34000 грн до 59500 грн на керівника або особу, відповідальну за ведення військового обліку (ст. 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення).


Як діяти якщо приймаєте працівника без ВОД


У разі прийняття на роботу без ВОД повідомте працівника та за необхідності – ТЦК.


Якщо вже так сталося, що прийняли на роботу працівника, у якого немає відповідного військово-облікового документу, слід терміново виправити ситуацію.


Для цього потрібно:


  1. Письмово повідомити працівника про необхідність надати військово-обліковий документ і встановити строк на надання документа.
  2. У разі невиконання вимоги працівником, надіслати до ТЦК повідомлення про порушення працівником правил військового обліку.


Висновки


  1. Призовники, військовозобов’язані, резервісти, а також жінки з медичною або фармацевтичною освітою при працевлаштуванні обов’язково надають військово-обліковий документ.
  2. Документ може бути паперовим або електронним, тобто це може бути роздруківка з Резерв+, що містить QR-код.
  3. Прийняття на роботу без військово-облікового документа – це порушення, за яке передбачено штраф для директора або відповідального за військовий облік на підприємстві.


Джерело: kadroland


Шаблони та зразки документів:


Повідомлення працівнику, щодо отримання (оновлення) військово-облікового документу

Акт про відмову отримати повідомлення про необхідність надати військово-обліковий документ


Статті та консультації на тему:


Працівники відмовляються надати військово-облікові документи: як роботодавцеві убезпечитися від штрафу

Прийняття на роботу дистанційно: правила та нюанси

Новий працівник не став до роботи – дії роботодавця

Особова справа: як вести та зберігати

Отримуйте щодня свіжі новини та корисні подарунки 🎁👇