👆 Таке питання надійшло до сервісу «Особистий Консультант», наші експерти ретельно працювали над ним та надали вичерпну відповідь🕵️:
Відповідно до ст. 9 Закону України від 15.11.1996 № 504/96-ВР «Про відпустки» (далі – Закон про відпустки) до стажу роботи, що дає право на щорічні додаткові відпустки (статті 7 та 8 Закону про відпустки), зараховують час фактичної роботи із шкідливими, важкими умовами або з особливим характером праці, якщо працівник зайнятий у цих умовах не менше половини тривалості робочого дня, встановленої для працівників даного виробництва, цеху, професії або посади.
Мінсоцполітики у листі від 10.10.2017 № 2536/0/101-17/284 зазначали, що згідно з п. 2 Рекомендацій щодо порядку надання працівникам з ненормованим робочим днем щорічної додаткової відпустки за особливий характер праці, затверджених наказом Мінпраці та соціальної політики України від 10.10.1997 № 7 (далі – Рекомендації № 7) ненормований робочий день не рекомендується застосовувати для працівників, зайнятих на роботі з неповним робочим днем.
Пунктом 2 Рекомендацій № 7 також визначено, що ненормований робочий день може застосовуватися в першу чергу для осіб, праця яких не піддається точному обліку в часі. При роботі з неповним робочим днем його тривалість чітко визначена (певна кількість годин на день).
Проте підприємство, установа, організація самостійно в колективному договорі визначає перелік професій і посад, на яких може застосовуватися ненормований робочий день та відповідно встановлює тривалість щорічної додаткової відпустки за ненормований робочий день по кожному виду робіт, професій, посад, враховуючи періодичність виконання робіт понад встановлену тривалість робочого часу, коло обов’язків і обсяг виконаних робіт.
Потрібен терміново зразок наказу? Не витрачайте час на гугл – шукайте у розділі «Документи»!
Якщо у зв’язку зі специфікою роботи працівник з неповним робочим днем періодично виконує основну роботу поза межами робочого часу, йому може бути встановлено ненормований робочий день і відповідно щорічну додаткову відпустку на умовах, визначених у колдоговорі. У цьому випадку послуговуємося, зокрема, положеннями ст. 9-1 КЗпП, яка дозволяє передбачити у колдоговорі поліпшені умови для ваших працівників, зокрема може передбачити додаткову відпустку за ненормований робочий день працівникам із неповним робочим днем.
Важливо: умову про надання відпустки за ненормований робочий день працівникам із неповним робочим днем потрібно визначити в локальному документі підприємства – колдоговорі. Там же ви можете визначити й тривалість такої відпустки.
👌 Сервіс «Особистий Консультант» — це письмові безлімітні швидкі відповіді (від 15 хвилин) на професійні питання.
Отримайте доступ до сервісу, оформивши передплату у пакетах «Професіонал», «Преміум» або «Преміум ПРО».
Джерело: kadroland
Шаблони та зразки документів:
Заява про надання відпустки за ненормований робочий день
Наказ про надання відпустки за ненормований робочий день
Наказ про надання відпустки за ненормований робочий день (П-3)
Статті та консультації на тему:
Ненормований робочий день: оформлення та пільги
Ненормований робочий день: як вести табель і оформити працівника
Неповний робочий час: як він впливає на тривалість відпустки та розрахунок відпускних