👆 Таке питання надійшло до сервісу «Особистий Консультант», наші експерти ретельно працювали над ним та надали вичерпну відповідь🕵️:
Навіть за наявності непогашеного боргу підприємство не може затримати працівника на роботі довше, ніж це передбачено чинним законодавством.
Так, якщо працівник планує звільнення за власним бажанням (ч. 1 ст. 38 КЗпП), він повинен повідомити роботодавця не пізніше, ніж за два тижні до дати звільнення. Якщо є поважні причини для звільнення і вони зазначені в заяві працівника, то він має право на звільнення у вказану ним дату.
Якщо планується звільнення за угодою сторін, то роботодавець і працівник повинні обумовити дату звільнення.
Довго шукаєте необхідний документ або його зразок? Наш Консультант по документах вже готовий допомогти! Раптом не знайшли потрібного – сміливо замовляйте підготовку потрібного шаблону або зразка документа
Відповідно до ст. 70 Закону України від 02.06.2016 № 1404-VIII «Про виконавче провадження» (далі – Закон № 1404) із зарплати боржника може бути утримано за виконавчими документами до погашення у повному обсязі заборгованості:
- у разі стягнення аліментів, відшкодування шкоди, заподіяної каліцтвом, іншим ушкодженням здоров’я або смертю особи, у зв’язку із втратою годувальника, майнової та/або моральної шкоди, завданої кримінальним правопорушенням або іншим суспільно небезпечним діянням, – 50%;
- за іншими видами стягнень, якщо інше не передбачено законом, – 20%.
Залежно від виду стягнення ви можете стягнути ще 20% або 50% із належних працівникові сум при звільненні, після чого припиняєте виконання рішення.
Увага! Відповідно до ст. 73 Закону № 1404 стягнення не може бути звернено на вихідну допомогу, що виплачується в разі звільнення працівника. Тобто, з суми вихідної допомоги (якщо така виплачується) не утримуються кошти на погашення боргу за виконавчим провадженням
Після звільнення працівника доцільно направити лист до виконавчої служби (приватного виконавця) і повідомити про звільнення працівника.
👌Сервіс «Особистий Консультант» – це письмові безлімітні швидкі відповіді (від 15 хвилин) на професійні питання.
Отримайте доступ до сервісу, оформивши передплату у пакетах «Професіонал», «Преміум» або «Преміум ПРО».
Джерело: kadroland
Шаблони та зразки документів:
Заява про звільнення за власним бажанням у 2025 році з виплатою грошової компенсації
Наказ про звільнення за власним бажанням у 2025 році з виплатою грошової компенсації
Наказ про звільнення за власним бажанням у 2024 році (типова форма № П-4)
Брошури та чеклісти:
Золота колекція «Прийняття, відпустки, звільнення: готові зразки за ДСТУ 4163:2020»
Статті на тему:
Звільнення за власним бажанням у 2025 році: заява та наказ
Звільнення під час лікарняного чи відпустки: правила та нюанси
Звільнення працівників: ТОП-5 (не)стандартних ситуацій
Розірвання строкового трудового договору з ініціативи працівника + зразки наказів