Як оформити перехід сумісника на основне місце роботи

Як сумісника зробити основним працівником, коли він звільнений з основного місця роботи?

👆 Таке питання надійшло до сервісу «Особистий Консультант», наші експерти ретельно працювали над ним та надали вичерпну відповідь🕵️:


Перехід працівника з посади за сумісництвом на основне місце роботи потрібно оформлювати через процедуру звільнення та подальшого прийняття на роботу. Просте переведення в такому випадку неможливе.


За законодавством, сумісництво можливе лише за наявності основного місця роботи. Це підтверджується п. 12 ст. 1 Закону про ЄСВ, де чітко визначено поняття основного місця роботи як місця, де працівник працює на підставі трудового договору та яке визначене як основне згідно з його заявою.


Відповідно до ч. 2 ст. 21 КЗпП, працівник має право працювати одночасно на декількох підприємствах. Однак законодавство не передбачає можливості мати два основних місця роботи або працювати за сумісництвом без основного місця роботи. Цю позицію підтверджує Мінпраці у листі від 13.10.2004 р. №36-298.

Ми зібрали для вас все найголовніше у зручному відеоформаті: тижневі огляди, короткі пояснення змін у законодавстві, практичні інструкції. Дивіться Відео у будь-який зручний момент – вдома, на роботі чи в дорозі

Процедура оформлення переходу включає кілька етапів. Спочатку працівник подає заяву про звільнення з роботи за сумісництвом. Роботодавець має провести з ним остаточний розрахунок, включаючи компенсацію за невикористану відпустку згідно зі ст. 24 Закону про відпустки. Необхідно видати наказ про звільнення та надати працівнику його копію разом з повідомленням про нараховані виплати.


Наступний етап – прийняття на основне місце роботи. Працівник подає заяву про прийняття та необхідний пакет документів: паспорт, трудову книжку або відомості про трудову діяльність, податковий номер, військово-обліковий документ, диплом за необхідності. Роботодавець видає наказ про прийняття на роботу та подає повідомлення про прийняття працівника до Державної податкової служби.


Така процедура підтверджується позицією Держпраці та Міністерства економіки України, викладеною в листі від 24.06.2024 № 4701-05/45070-09.


Зразки документів будуть звичайними:


  1. наказ про звільнення за угодою сторін працівника з роботи за сумісництвом;
  2. наказ про звільнення за власним бажанням працівника з роботи за сумісництвом;
  3. наказ про прийняття за основним місцем роботи (довільна форма).


👌 Сервіс «Особистий Консультант» — це письмові безлімітні швидкі відповіді (від 15 хвилин) на професійні питання.

Отримайте доступ до сервісу, оформивши передплату у пакетах «Професіонал», «Преміум» або «Преміум ПРО».


Джерело: kadroland


Статті на тему:


«Основний» працівник вирішив стати сумісником: як діяти роботодавцю

З основного місця роботи на сумісництво через відкликання заяви

Отримуйте щодня свіжі новини та корисні подарунки 🎁👇