👆 Таке питання надійшло до сервісу «Особистий Консультант», наші експерти ретельно працювали над ним та надали вичерпну відповідь🕵️:
Розглянемо кожне питання окремо:
1. Категорію обліку визначають на підставі ст. 27 Закону України від 25.03.1992 №2232-ХІІ «Про військовий обов'язок і військову службу» (далі – Закон №2232).
До запасу першої категорії належать військовозобов’язані, які проходили військову службу та здобули під час її проходження військово-облікову спеціальність.
До запасу другої категорії – військовозобов’язані, які не здобули військово-облікової спеціальності під час проходження військової служби або не проходили військової служби.
Військовозобов’язані, зараховані до запасу другої категорії, у разі здобуття під час перебування в запасі або служби у військовому резерві військово-облікової спеціальності переводяться до запасу першої категорії.
Як правило, якщо військовозобов'язаному присвоєно військово-облікову спеціальність, він належить до першої категорії запасу.
2. Розряд запасу офіцерів визначається з урахуванням (ст. 28 Закону №2232):
- Військового звання (ст. 5 Закону №2232).
- Віку.
Наприклад, молодший лейтенант віком до 45 років належить до першого розряду, старше 45 років – до другого розряду
3. Відповідно до п. 2 Вимог щодо заповнення форми військово-облікового документа на бланку (додаток 1 до Порядку оформлення (створення) та видачі військово-облікового документа для призовників, військовозобов’язаних та резервістів, затвердженого постановою КМУ від 16.05.2024 №559) номер військово-облікового документа для призовників, військовозобов’язаних та резервістів, які перебувають або були виключені (зняті) з військового обліку, відповідає окремому номеру запису в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов’язаних та резервістів.
Отже, номером ВОД є номер у реєстрі «Оберіг». Тож, до графи 8 списків персонального військового обліку вносьте 21-значний номер з реєстру «Оберіг» (так званий VIN-код).
Військовий облік викликає більше запитань, ніж відповідей? Звертайтесь до персонального Консультанта з ВО. Ви отримуєте не просто пораду – а постійну підтримку, перевірку документів, відповіді на будь-які питання. І все це – анонімно!
4. Відсутність у військово-обліковому документі даних щодо висновку військово-лікарської комісії не є порушенням правил ведення військового обліку.
Тож, з таким ВОД можна приймати на роботу без ризиків для роботодавця.
5. Направляти працівника на ВЛК не потрібно, роботодавець не має обов'язку направляти працівників на медичний огляд за власною ініціативою.
👌Сервіс «Особистий Консультант» – це письмові безлімітні швидкі відповіді (від 15 хвилин) на професійні питання.
Отримайте доступ до сервісу, оформивши передплату у пакетах «Професіонал», «Преміум» або «Преміум ПРО».
Джерело: kadroland
Шаблони та зразки документів:
Списки персонального військового обліку призовників (додаток 5)
Брошури та чеклісти:
Ексклюзивна енциклопедія «Усе про ВЛК, відстрочки та військовий облік: останні зміни та поради»
Мінікурс:
ВОД з Резерв+: оновлення, звіряння даних зі списками та повідомлення ТЦК
Статті та консультації на тему:
Приймаємо працівника на роботу: 10 гарячих запитань
Працевлаштування з ксерокопією військового квитка
Обмежено-придатні працівники: чи повинен роботодавець направляти на ВЛК