Безкоштовний вебінар: Усі зміни у бронюванні з 27.10 & Документи з кадрового та військового обліку на межі 2026/2027 років

Чому в наказі про звільнення не можна писати «з 24.09.2026»

Чому при звільненні не потрібно перед датою ставити букву «з»? Наприклад, звільнити з 24.09.2026.

7

24391

Подобаються наші матеріали? Додайте нас в улюблені джерела Google, щоб частіше бачити наші новини в пошуку та ШІ-оглядах в Google.

Додати


👆 Таке питання надійшло до сервісу «Особистий Консультант», наші експерти ретельно працювали над ним та надали вичерпну відповідь🕵️:


У заяві та в наказі про звільнення перед датою не потрібно ставити прийменник «з», оскільки в наказі зазначають саме дату звільнення, тобто конкретний календарний день, який є днем припинення трудових відносин.


Відповідно до п. 2.27 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Мінпраці, Мін’юсту, Мінсоцзахисту від 29.07.1993 № 58:

Днем звільнення вважається останній день роботи.

Тому в наказі правильно зазначати саме останній день роботи працівника. Наприклад:

Звільнити 24 вересня 2026 року за власним бажанням, ст. 38 КЗпП України

Тут чітко розуміємо, що останнім днем роботи працівника буде саме 24 вересня 2026 року.


Формулювання «Звільнити з 24 вересня 2026 року» неправильне, оскільки прийменник «з» за своїм значенням може вказувати на початок певного періоду. В такому випадку створюється враження, що припинення трудових відносин відбувається починаючи з 24 вересня. Тобто останнім днем роботи фактично є 23 вересня, а з 24 вересня людина вже не працює.


Тому потрібно чітко фіксувати дату звільнення без прийменника «з». Це усуває можливість різного трактування того, який саме день є останнім робочим днем працівника.


Шаблони та зразки документів:


Заява про звільнення за власним бажанням (ч. 3 ст. 38 КЗпП)

Наказ про звільнення за власним бажанням за ч. 3 ст. 38 КЗпП


Мінікурси на тему:


Припинення трудових відносин: покроковий алгоритм дій для роботодавця

Запис про звільнення: правила внесення, (не)проставляння печатки та підпису


Статті та консультації на тему:


Заява на звільнення з відкритою датою: наслідки для роботодавця

Розрахунок при звільненні та компенсація за несвоєчасну виплату

Працівник не з’явився в день звільнення: як кадровику уникнути наслідків

Чи можна наказ на звільнення видавати раніше дня звільнення

Звільнення в останній день відпустки: коли підписувати наказ

Чи можна заяву на звільнення подати Новою поштою

Звільнення – в п’ятницю, а остаточний розрахунок – в понеділок: чи можна по заяві працівника

Чекліст документів при звільненні працівника

7

24391

8

11848

2

29

2

193

3

119

5

8083

2

75

3

146

5

204

8

13199

4

606

11

2521

5

718

4

244

4

74

4

96

5

236

4

1643

7

1418

7

431

6

4014